Puchar Challenge: AZS jedną nogą w kolejnej rundzie

2012.12.06 00:00
Siatkarki AZS-u Metal-Fach Białystok pokonały we własnej hali Olympiakos Pireus 3:0 (25:21, 25:15, 25:21) i są już jedną nogą w kolejnej rundzie Pucharu Challenge. Akademiczki debiutują w tych rozgrywkach i trzeba przyznać, że początek tej przygody rozpoczął się obiecująco.
Fot: M. Kardasz
Siatkarki AZS-u udanie rozpoczęły zmagania w Pucharze Challenge

Pierwszy set przebiegał pod dyktando gospodyń, które ani przez moment nie oddały prowadzenia. Białostoczanki przez cały czas utrzymywały przewagę i ostatecznie zwyciężyły różnicą czterech punktów. Początek drugiej partii należał do Olympiakosu, który powadził 3:0. Jednak podopieczne trenera Czesława Tobolskiego szybko poukładały grę i zaczęły odrabiać straty. Szkoleniowiec drużyny z Grecji - Telis Sotrichos próbował zmobilizować swoje siatkarki w czasie przerwy poproszonej na żądanie, ale nie wpłynęło to ani trochę na jego zespół. AZS szedł za ciosem powiększając przewagę. Ostatecznie drugi set zakończył się zwycięstwem gospodyń 25:15.

Do trzeciej partii siatkarki z Białegostoku podeszły zdekoncentrowane, co odbiło się na początkowej fazie gry. Olympiakos prowadził różnicą pięciu punktów i wtedy trener gospodyń poprosił o czas. Reprymenda przyniosła efekt i AZS wrócił na właściwe tory. Białostoczanki odrobiły straty i wyszły na prowadzenie. Trzeciego seta wygrały różnicą czterech punktów, a cały mecz 3:0.

Spotkanie rewanżowe zostanie rozegrane za tydzień (12 grudnia). W związku z występami w pucharze mecz ligowy z Muszynianką Muszyna, który miał się odbyć w weekend, został przełożony na styczeń.

AZS Metal-Fach Białystok - Olympiakos Pireus 3:0 (25:21, 25:15, 25:21).