Rafał Grzyb ma nową funkcję w klubie. Będzie asystentem Ireneusza Mamrota

2019.01.14 19:31
Dariusz Jurczak nie będzie już pełnić funkcji asystenta Ireneusza Mamrota. Jego miejsce zajmie dotychczasowy kapitan Dumy Podlasia - Rafał Grzyb.
Rafał Grzyb ma nową funkcję w klubie. Będzie asystentem Ireneusza Mamrota
Fot: Grzegorz Chuczun

Zmiany, zmiany, zmiany - tak można podsumować to, co w ostatnich tygodniach dzieje się w Jagiellonii Białystok. Klub przeprowadza kadrową rewolucję wśród zawodników, ale do roszad dochodzi też w sztabie szkoleniowym, bowiem w poniedziałek (14.01) nowym asystentem Ireneusza Mamrota został Rafał Grzyb.

Niespełna 36-letni zawodnik do podlaskiego zespołu dołączył w 2010 r. Od tamtej pory defensywny pomocnik założył koszulkę Jagiellonii w 270 meczach, w trakcie których strzelił 8 goli i zanotował 11 asyst. Podczas swojej przygody z Dumą Podlasia Grzyb wywalczył Puchar Polski, Superpuchar Polski, a także pomógł drużynie 3-krotnie stanąć na podium Lotto Ekstraklasy. Urodzony w Jędrzejowie piłkarz przez niemal 9 lat gry był podstawowym zawodnikiem białostockiej Jagiellonii, dzięki czemu stał się klubową legendą. Dopiero w sezonie 2018/2019 doświadczony pomocnik na dobre oddał pole do boiskowych popisów kolegom, notując w trakcie rundy jesiennej występy o łącznej liczbie wynoszącej zaledwie 257 minut.

Teraz przed Rafałem Grzybem kolejny etap w jego piłkarskim życiu. Kapitan wicemistrzów Polski zostanie bowiem prawą ręką Ireneusza Mamrota.

- Na pewno ciężko będzie się na początku do tego przyzwyczaić. Wiadomo, że życie w szatni jest nieco inne niż w sztabie szkoleniowym. W pracy zawodnika najważniejsze jest jak najlepsze przygotowanie się do treningu, a sztab szkoleniowy nie tylko musi przygotować trening, ale też ma poza tym mnóstwo rzeczy do wykonania. Z pewnością początki będą trudne, ale po rozmowach z trenerami wiem, że mogę liczyć na ich pomoc, która będzie mi potrzebna, aby odpowiednio wdrożyć się w to wszystko i skupiać się na pracy, która na mnie czeka - powiedział na łamach oficjalnej strony klubu nowy asystent Jagiellonii.

Opisana zmiana w sztabie szkoleniowym oznacza, że kapitanem Dumy Podlasia - już na stałe - będzie Taras Romanczuk.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1150 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39