Rajdowcy na start! 11 listopada wyruszy 23. Rajd Niepodległości

2014.11.10 00:00
We wtorek (11.11) w Białymstoku odbędzie się 23. Rajd Niepodległości - V runda Samochodowych Mistrzostw Białegostoku 2014.
Rajdowcy na start! 11 listopada wyruszy 23. Rajd Niepodległości
Fot: M. Kardasz
Zmagania kierowców podczas 22. Rajdu Niepodległości

Tym razem bazą imprezy będzie teren Rynku Hurtowego Rolno-Spożywczego "Fasty", przy ul. Szosa Knyszyńska 17. Tutaj będzie zlokalizowany start, próba sprawnościowa, serwis oraz meta rajdu. Startujące załogi będą miały do pokonania łącznie 4 próby, takie jak: Giełda Fasty (x3), Lotnisko (x2), Politechnika (x2) oraz PZM (x2). Łącznie 9 prób o długości 1 km każda oraz nawierzchni niemal w całości asfaltowej. Impreza ma formę KJS, a więc pilot jest wymagany.

W klasyfikacji generalnej Samochodowych Mistrzostw Białegostoku po 4 rundach na prowadzeniu nadal pozostaje Wiesław Zagon i Leszek Janusz na Renault Clio Sport (39 pkt). Z dorobkiem 27 pkt. i z wyraźną poprawą formy, na miejscu drugim jest Radosław Perkowski i Robert Dąbkowski również na Renault Clio Sport. Trzecie miejsce zajmują Tomasz Wasilewski i Andrzej Dawidziuk (20 pkt). Na dwie rundy przed końcem cyklu walka w klasyfikacji generalnej oraz w poszczególnych klasach nabrała już rumieńców, dlatego rywalizacja z pewnością będzie zacięta i widowiskowa.

Pamiętajmy, że każdy może spróbować swoich sił na torze. Nie trzeba posiadać odpowiedniej licencji ani specjalnie przygotowanego samochodu. Wystarczy prawo jazdy kategorii B, sprawny technicznie samochód wraz z ubezpieczeniem OC i NNW. Wydarzeniu patronuje portal BiałystokOnline.pl.

Szczegóły: 23. Rajd Niepodległości

Łukasz Wiśniewski
lukasz.w@bialystokonline.pl

703 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39