Regularnie wynosił alkohol z supermarketu. Przy ostatniej kradzieży pobił ochroniarza

2013.06.12 00:00
Do Sądu Rejonowego w Białymstoku trafił akt oskarżenia przeciwko Danielowi F. Mężczyzna przez kilka tygodni regularnie wynosił alkohol ze sklepu. Podczas jednej z kradzieży pobił też ochroniarza.
Regularnie wynosił alkohol z supermarketu. Przy ostatniej kradzieży pobił ochroniarza
Fot: sxc.hu

Prokuratura Rejonowa Białystok-Północ złożyła do sądu akt oskarżenia przeciwko Danielowi F. Śledczy zarzucają mężczyźnie kilka kradzieży alkoholu z supermarketu przy ul. Piastowskiej w Białymstoku. Mężczyzna na przełomie lutego i marca br. czterokrotnie pokusił się o wyniesienie bez zapłaty drogich butelek whisky. Za każdym razem, wykorzystując nieuwagę obsługi supermarketu, złodziej brał ze sobą dwie butelki trunku. W połowie marca Daniela F. zauważył ochroniarz. Mężczyzna próbował zatrzymać rabusia, ale ten był agresywny i uderzył interweniującego ochroniarza.

Oskarżonemu za kradzież z pobiciem grozi nawet 10 lat więzienia. Mężczyzna chce dobrowolnie poddać się karze. Złożył już odpowiedni wniosek. Jeżeli sąd się do niego przychyli, Daniel F. usłyszy wyrok 1,5 roku więzienia i zwrotu pieniędzy za skradziony towar. Łącznie straty oszacowano na blisko 600 zł.

Łukasz Wiśniewski
lukasz.w@bialystokonline.pl

1121 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39