Dom

Rekordzistka z Podlasia. Nie płaciła czynszu, ma wielotysięczny dług

2017.10.19 14:18
Mamy w naszym regionie rekordzistkę. To 37-letnia kobieta, która nie płaciła za mieszkanie i musi teraz uregulować ponad 900 tys. zł.
Rekordzistka z Podlasia. Nie płaciła czynszu, ma wielotysięczny dług
Fot: BIG InfoMonitor

BIG InfoMonitor podał najnowsze dane dotyczące długów za niepłacenie czynszu. Okazuje się, że rekord w nieregulowaniu należności za mieszkanie należy do 37-letniej kobiety z Podlasia, która ma do oddania ponad 928 tys. zł. Na drugim miejscu znalazła się również kobieta, 65-latka z Legnicy (woj. dolnośląskie). Jej dług sięga 544 tys. zł. Natomiast trzecie miejsce należy do 51-letniego mężczyzny z Bydgoszczy, który zgromadził zaległość czynszową na prawie 413 tys. zł.

Ogólnie w woj. podlaskim dłużnicy – mieszkańcy bloków - muszą oddać łącznie 1,6 mln zł, co, pod tym względem, plasuje nas na 13. miejscu w kraju. Pierwsza lokata należy do woj. mazowieckiego (31,5 mln zł). Natomiast najmniejsze zobowiązania mają mieszkańcy woj. opolskiego (0,1 mln zł).

Poza tym BIG InfoMonitor przypomina, że czynsz może być wspólnym długiem, dwóch, trzech a nawet większej liczby osób. Nie jest tak, że jeśli głowa rodziny nie płaci, to resztę lokatorów wpis do rejestru dłużników ominie. Osoby pełnoletnie zameldowane w jednym mieszkaniu, w chwili, gdy pojawia się zaległość za brak uregulowanych rachunków, mogą wspólnie zostać wpisane przez spółdzielnie mieszkaniową do rejestru dłużników (oddzielnymi wpisami). Podobna sytuacja może spotkać kilku właścicieli zadłużonego mieszkania.

Warto wiedzieć również, że zapłacenie części zobowiązania nie pozwala skreślić z rejestru dłużników osoby, która akurat zapłaciła część zaległości. W BIG wciąż będą widnieli wszyscy lokatorzy tylko z mniejszą kwotą długu. Dopiero po spłaceniu całej sumy każdy z dłużników zostanie uwolniony od obciążeń.

Dorota Mariańska
dorota.marianska@bialystokonline.pl

1317 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39