Rekrutacja do wojska. Z aplikacją ma być szybciej i prościej

2021.04.17 07:25
Resort obrony narodowej chce, żeby rekrutacja do wojska była szybsza i prostsza, dlatego pojawiło się takie rozwiązanie jak bezpłatna aplikacja "Zostań Żołnierzem".
Rekrutacja do wojska. Z aplikacją ma być szybciej i prościej
Fot: 18. Białostocki Pułk Rozpoznawczy

Każdy, kto myśli o służbie w Siłach Zbrojnych RP, może skorzystać z mobilnej, bezpłatnej aplikacji "Zostań Żołnierzem". To najnowsza propozycja Ministerstwa Obrony Narodowej. Chodzi o skrócenie i uproszczenie procesu rekrutacji.

Używając aplikacji można szybciej niż dotychczas otrzymać kartę powołania na szkolenie podstawowe w wojskach operacyjnych czy obrony terytorialnej. Po założeniu konta, przesłaniu wymaganych danych, zainteresowani pójściem w kamasze, dostają informację o terminie wizyty w Wojskowym Centrum Rekrutacji. Maksymalnie 14 dni od złożenia wniosku poprzez aplikację chętni dowiadują się, kiedy i w którym Wojskowym Centrum Rekrutacji mają się stawić, żeby odbyć rozmowę kwalifikacyjną, rozmowę z psychologiem oraz przejść badania lekarskie.

Jeżeli wyniki i opinie będą pozytywne, kandydaci na koniec dnia dostają kartę powołania na szkolenie podstawowe (tzw. służbę przygotowawczą). Trwa ono do 30 dni.

Aplikacja dostępna jest w Google Play oraz AppStore. Jej autorami są podchorążowie Wojskowej Akademii Technicznej oraz wojskowi informatycy z Narodowego Centrum Bezpieczeństwa Cyberprzestrzeni.

Dorota Mariańska
dorota.marianska@bialystokonline.pl

1048 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39