Restaurant Week. Skosztuj specjalnych dań w najlepszych lokalach

2017.10.17 08:16
To będzie jubileuszowa, dziesiąta edycja Restaurant Week. Szefowie kuchni wyselekcjonowanych restauracji zaserwują specjalnie przygotowane dania. Festiwal odbędzie się w dniach 20-31 października.
Restaurant Week. Skosztuj specjalnych dań w najlepszych lokalach
Fot: materiały prasowe

Zapowiada się prawdziwe święto dla miłośników dobrego jedzenia. Jubileuszowa edycja Restaurant Week odbędzie się pod hasłem "Okazja do świętowania". Szefowie kuchni ponad 400 najlepszych restauracji w kraju zaproszą do stołu mieszkańców ponad 30 polskich miast.

Białystok po raz trzeci

Po raz trzeci w imprezie bierze udział Białystok. Zaprezentuje się 20 starannie wyselekcjonowanych, najlepszych restauracji. Są to: Bistro Dobra Zmiana, Browar Stary Rynek, Forma, Horyzont, Inna Bajka Resto Bar, Kawelin, Lipowy Most, Mandarino Pizza&Pasta&Vino, Na Serio, Oliwa, Panteon Tawerna Grecka, Pawilon Towarzyski, Prowincja, Receptura, Spółdzielnia Bar&Kafe, Tanoshii Japanese Restaurant&Sushi Bar, Tokaj, Trattoria Gallo Nero, Wariatka i Zamek w Tykocinie.

Każdy z lokali będzie oferował gościom specjalnie skomponowane, trzydaniowe menu (przystawka, danie główne i deser) w festiwalowej cenie 49 zł. W jubileuszowej edycji festiwalu na gości będzie czekać również niespodzianka pod postacią aperitifu.

Żeby wziąć udział w Restaurant Week, trzeba dokonać rezerwacji za pośrednictwem strony internetowej restaurantweek.pl. Należy wybrać "Białystok", następnie kliknąć w wybraną restaurację i postępować zgodnie z poleceniami. Po opłaceniu rezerwacji otrzymamy kupon rezerwacyjny na konkretny dzień i konkretną godzinę. To z nim trzeba się udać do lokalu.

Warto spędzić czas w restauracji

Festiwal najlepszych restauracji powraca w jubileuszowym wydaniu. Uczestniczące w nim starannie wyselekcjonowane restauracje w całej Polsce spodziewają się ponad 100 tys. gości.

Najbliższa edycja Restaurant Week dedykowana jest kulturze świętowania - celebrowania każdej, ważnej okazji przy restauracyjnym stole z bliskimi, znajomymi czy współpracownikami. Kultura wspólnych wyjść do restauracji rozwija się w Polsce bardzo dynamicznie - w ciągu ostatnich 10 lat liczba kelnerskich restauracji w Polsce wzrosła dwukrotnie, a rynek gastronomii niemalże się podwoił. Szybko spada także odsetek Polaków, którzy w ogóle nie jadają na mieście - dzisiaj wynosi już tylko 36% (według danych GUS).

Festiwal Restaurant Week jest cyklicznym ogólnopolskim wydarzeniem, prezentującym najlepsze polskie Restauracje. W ciągu zaledwie dwóch i pół roku z weekendowego wydarzenia w stolicy stał się największym kulinarnym wydarzeniem w kraju, w którym wzięło udział już ponad ćwierć miliona gości, w ponad 30 miastach.

Portal BiałystokOnline jest patronem medialnym wydarzenia.

Szczegóły: Restaurant Week

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

771 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39