Rewolucja w walce z demencją. Tym sposobem można zapobiec tej chorobie

2023.06.29 16:31
Firma NutriDesign Lab stworzyła rewolucyjne podejście do walki z demencją. Zapobiegać jej ma podejście żywieniowe wraz z systemem monitorującym stan odżywienia i dostosowującym rekomendacje żywieniowe do indywidualnych potrzeb.
Rewolucja w walce z demencją. Tym sposobem można zapobiec tej chorobie
Fot: Barbara Supińska
Dd lewej - Sylwia Naliwajko i Justyna Moskwa

Demencja to nieuleczalna choroba, która dotyka coraz większą część społeczeństwa na świecie. Według raportów, obecnie na świecie jest 55 mln chorych z demencją. Szacuje się, że ta liczba od 2050 roku ma wzrosnąć 3-krotnie. Badania kliniczne wskazują na to, że aby zapobiegać już wczesnemu rozwojowi demencji potrzebne jest kompleksowe podejście w odżywianiu w celu dostarczenia odpowiedniej ilości składników, szczególnie tych, których nie ma w zwykłej diecie.

Z tego powodu firma NutriDesign Lab stworzyła pomysł na walkę z tą chorobą. Polega na wprowadzeniu diety, skupionej na żywności funkcjonalnej, co będzie połączone z nowoczesnym systemem informatycznym. Pomoże to zapewnić indywidualne podejście do każdego pacjenta.

Firma NutriDesign Lab dzięki wsparciu platformy Hub of Talents 2, kreuje nowoczesną żywność funkcjonalną. Ma ona na celu poprawę zdrowia i profilaktykę chorób neurozwyrodnieniowych. W skład firmy wchodzą dr hab. Sylwia Naliwajko oraz dr n. med. Justyna Moskwa. Posiadają one wieloletnie doświadczenie w badaniach składników aktywnych i jakości zdrowotnej żywności.

– Pracujemy nad kompleksowym wsparciem żywieniowym w zapobieganiu i terapii chorób neurodegeneracyjnych. Nikt nie wie, jak wyleczyć demencję, ale wiemy, jakie czynniki żywieniowe mogą jej zapobiegać lub hamować pogorszenie funkcji poznawczych w przebiegu choroby – stwierdza Sylwia Naliwajko, Prezes NutriDesign Lab.

Ideą stworzoną przez NutriDesign Lab jest wprowadzenie dostępu do wsparcia żywieniowego, który pomoże cieszyć się zdolnościami intelektualnymi na dłużej.

– Nasze rozwiązanie pomoże ludziom zachować jak najdłuższą sprawność pamięci, samodzielność i poczucie tożsamości. A u osób dotkniętych zaburzeniami poprawi jakość życia i spowolni postęp choroby – dodaje Justyna Moskwa, współzałożycielka NutriDesign Lab.

W najbliższym czasie, firma NutriDesign Lab zamierza uruchomić aplikację internetową "NutriRate – Twój Bilans Żywieniowy", która będzie identyfikowała stan odżywienia i indywidualne zapotrzebowania każdej osoby.

Daria Lickiewicz
24@bialystokonline.pl

1646 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39