Robert Korólczyk w Białymstoku. Będzie dobra zabawa

2019.02.01 11:57
Gwiazdą wieczoru kabaretowego będzie Robert Korólczyk, lider Kabaretu Młodych Panów. Impreza zaplanowana jest w niedzielę (3.02).
Robert Korólczyk w Białymstoku. Będzie dobra zabawa
Fot: Robert Korólczyk

Robert Korólczyk jest twórcą tekstów kabaretowych. Jego monologi z dużą dawką ironii i dystansu do otaczającej rzeczywistości podbiły serca widzów w Polsce, a także na świecie, czego potwierdzeniem są trasy koncertowe m.in. w USA, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Irlandii i Niemczech.

Potrafi parodiować i naśladować. Sprawnie posługuje się wieloma dialektami, choć prawdziwie zna tylko gwarę śląską. Mówi w każdym języku, mimo że zna tylko polski. Jego głos jest na tyle charakterystyczny, iż to właśnie po nim publiczność często Roberta rozpoznaje, zanim ten jeszcze pojawi się na scenie.

Od lat wraz z Kabaretem Młodych Panów, jak i solowo, jest zapraszany przez największe festiwale takie jak Sopot TOPtrendy Festiwal, Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu, Mazurska Noc Kabaretowa, PAKA i wiele innych.

Sam jest współzałożycielem i dyrektorem artystycznym Rybnickiej Jesieni Kabaretowej RYJEK, która od kilku lat gości na antenie Telewizji Polsat. Robert Korólczyk bierze udział w wielu programach kabaretowo-rozrywkowych realizowanych m.in. dla TVP1, TVP2 oraz Telewizji Polsat. W latach 2007-2008 był prowadzącym teleturniej "Czy jesteś mądrzejszy od piątoklasisty" na antenie Telewizji Puls. Od 2014 do 2016 roku blisko współpracował z RMF FM, można było go usłyszeć w programie Byle do piątku, a także wspólnie z Ewą Błachnio i Mariuszem Kałamagą prowadził program "Poliż Temat".

Kabareciarz zaprezentuje swój najnowszy program "One Man Show" w auli Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania przy ul. Ciepłej. Zaplanowano dwa występy - o godz. 17.00 i 20.00. Portal BiałystokOnline patronuje wydarzeniu.

Zobacz też: Robert Korólczyk - One Man Show

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1156 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39