Roboty w Białymstoku. Gdzie można spodziewać się utrudnień?

2023.07.03 08:37
Budowa sieci gazowej oraz przebudowa magistrali ciepłowniczej będą dwoma powodami, przez które białostoczanie będą musieli liczyć się z utrudniania w ruchu drogowym.
Roboty w Białymstoku. Gdzie można spodziewać się utrudnień?
Fot: Pixabay

W poniedziałek (3.07) rozpocznie się przebudowa magistrali ciepłowniczej oraz przyłączy ciepłowniczych na ul. Suraskiej. Prace te będą realizowane przez firmę ENEA Ciepło Sp. z o.o. Niestety, w związku z tym konieczne będzie wprowadzenie pewnych utrudnień zarówno dla kierowców, jak i pieszych.

Podczas podróży w kierunku Rynku Kościuszki, należy zwrócić uwagę na ograniczenie liczby miejsc parkingowych po lewej stronie jezdni. W ramach tych działań zostanie wyłączone z użytkowania również miejsce parkingowe przeznaczone dla osób niepełnosprawnych. Ponadto po stronie prawej ul. Suraskiej, parking znajdujący się od zjazdu do PZU aż do postoju taksówek również zostanie tymczasowo wyłączony z użytkowania. Dodatkowo, na odcinku, na którym prowadzone będą prace, zostanie zawężony chodnik. Celem tych działań jest poprawa infrastruktury ciepłowniczej w mieście. Planowany termin zakończenia prac związanych z realizacją pierwszego etapu to 3 sierpnia.

Utrudnienia w ruchu drogowym będą także na ul. Karłowicza w okresie od 3 lipca do 17 sierpnia, w godz. od 8.00 do 16.00. Prace będą polegały na miejscowym zawężeniu jezdni oraz tymczasowym wyłączeniu z ruchu pieszego chodnika po prawej stronie ulicy, idąc w kierunku ul. Wyspiańskiego. Roboty będą prowadzone etapowo, rozpoczynając od ul. Wyspiańskiego i posuwając się w kierunku skrętu w ul. Puszkina. Utrudnienia związane są z budową sieci gazowej wraz z przyłączami, które realizuje firma Polska Spółka Gazownictwa Sp. z o.o.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1494 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39