Rodzina z Białegostoku w kulinarnym show Polsatu

2021.09.07 14:00
Wystartował nowy program kulinarny w telewizji Polsat. Drugi odcinek "Family Food Fight. Pojedynek na smaki" będzie można zobaczyć w środę (8.09), a w nim rodzinę z Białegostoku: Kamila oraz Kamilę Kryścio i Piotra Zawadzkiego.
Rodzina z Białegostoku w kulinarnym show Polsatu
Fot: Materiały prasowe
Rodzina Kryścio

W programie drużyny z całej Polski stają do walki o tytuł najlepiej gotującej rodziny w Polsce i nagrodę główną 100 tysięcy złotych. W drugim odcinku kuchennego show do rywalizacji dołączy rodzina Kryścio z Białegostoku. Emisja odcinka w środę (8.09), o godz. 20:05.

W każdej odsłonie programu "Family Food Fight. Pojedynek na smaki" na uczestników czekają dwa kulinarne zadania. W pierwszym rywalizują o specjalnie przywileje, w drugim stawką jest dalszy udział w programie. Gotujące rodziny muszą wykazać się kreatywnością, smakiem i co najważniejsze trafić w gust jury w składzie: Ewa Wachowicz, Piotr Gąsowski i Adam Borowicz.

W pierwszym odcinku do rywalizacji o tytuł najlepiej gotującej rodziny w Polsce stanęło 6 drużyn. Jedna z nich po dwóch wymagających konkurencjach decyzją jurorów musiała opuścić program. Jednak Piotr Gąsowski zapowiedział, że w naturze nic nie ginie i każda luka musi zostać wypełniona, dlatego w drugim odcinku do programu dołączy kolejna gotująca drużyna.

Będzie nią rodzina Kryścio z Białegostoku. Czyli Kamil Kryścio, jego szwagierka Kamila Kryścio oraz Piotr Zawadzki, mąż kuzynki Kamila. Podlaska rodzina zgłosiła się do programu, aby zrobić niespodziankę 91-letniemu dziadkowi Romanowi, który jest ich kulinarnym mistrzem. Łączy ich rodzina i zamiłowanie do tradycji. Bardzo szanują wartości wyniesione z domu i kierują się nimi w codziennym życiu. Jak sami mówią chodzą wolniej, aby więcej w życiu zobaczyć. Jaka jest definicja kuchni podlaskiej według rodziny? – Ziemniak i mąka. Te dwa składniki zawsze muszą mieć pod ręką. A do tego oczywiście ciasto "Marcinek". Ich popisowe dania to podlaski smalec podany na pajdzie chleba, pasta z krewetkami i beza z owocami oraz wspomniany "Marcinek".

Anna Kulikowska
anna.kulikowska@bialystokonline.pl

1663 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39