Rodzinny wypad do teatru? BTL ma dla nas ciekawe propozycje [KONKURS]

2024.05.08 17:18
Białostocki Teatr Lalek zaprasza nas na pokazy sztuk "Robot i Motylek" oraz "Hulajgęba". Spektakle odbędą się już w najbliższy weekend (11-12 maja).
Rodzinny wypad do teatru? BTL ma dla nas ciekawe propozycje [KONKURS]
Fot: Białostocki Teatr Lalek

Dla najmłodszych - fantastyczna opowieść o trwałych i głębokich uczuciach oraz pięknie. Dla nieco starszych - sztuka powstała na bazie kultowych dzieł polskiej literatury: "Ferdydurke" i "Dzienników" Witolda Gombrowicza oraz "Boskiej komedii" Dante Alighieri. Białostocki Teatr Lalek zaprasza na przedstawienia! Spektakle odbędą się w sobotę (11 maja) oraz w niedzielę (12 maja).

"Robot i Motylek"

Spektakl skierowany jest do najmłodszych adeptów sztuki teatralnej. Scenariusz powstał na bazie historii napisanej przez litewską autorkę Vytautė Žilinskaitė. Poznajcie opowieść o robocie, który zakochał się w motylku.

Będzie to historia o trwałych i głębokich uczuciach, które mogą połączyć nawet postacie z zupełnie innych światów. Najmłodsi dowiedzą się, że piękno bywa niezwykle kruche i ulotne. Sęk w tym, aby umieć dostrzec je w odpowiednią porę i nie przegapić okazji na własne szczęście. Nasz mechaniczny bohater oprowadzi małych widzów po świecie uczuć. Poznamy zarówno te piękne, takie jak miłość, empatia i przywiązanie oraz te nieco smutniejsze, takie jak strach i głęboki żal.

Spektakl ma charakter interaktywny. Aktorzy zapraoszą widownię do aktywnego uczestnictwa w przygodach robota i jego przyjaciół.

"Hulajgęba"

Artyści zapraszają nas także do obejrzenia adaptacji powieści Witolda Gombrowicza "Ferdydurke" oraz fragmentów dziennika i refleksji autora zawartych we "Wspomnieniach Polskich. Wędrówki po Argentynie" i w "Rozmowach z Gombrowiczem". To przedstawienie skierowane do młodzieży i osób dorosłych.

Jak informują organizatorzy, sam tytuł spektaklu został zaczerpnięty z jednego z rozdziałów "Ferdydurke" - "Hulajgęba i nowe przyłapanie". Zastanowimy się, czy człowiek w rzeczywistości na zawsze jest podszyty dzieckiem? Te pytanie, stanowiące główny wątek lektury, wciąż nie stracił na swojej aktualności. "Hulajgęba", to wędrówka po szalonym świecie człowieczeństwa i tajemnicach naszego istnienia.

Twórcy widzą tu pewne analogie do wędrówki Dantego, Wergiliusza i Beatrycze po zaświatach opisane w "Boskiej Komedii". Piekło, czyściec i raj zostały skojarzone z podróżą, jaką odbywa Bohater "Ferdydurke" u boku prof. Pimki. Ich wędrówka ciągnie się bowiem przez piekielne odmęty szkoły, inteligencki czyściec nowoczesnego domu Młodziaków oraz rajskie dzieciństwo na dworze w Małoszycach. Spektakl będzie próbą wciągnięcia widzów do nietypowej gry, opartej na przekomarzaniu się i zabawie w skojarzenia.

Na naszym portalu trwają konkursy, w których do wygrania są bilety na weekendowe pokazy obydwu sztuk:

Zaproszenia na spektakl "Robot i Motylek"

Zaproszenia na spektakl "Hulajgęba"

Zofia Kondraciuk
24@bialystokonline.pl

1666 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39