Rowerzysta potrącił 72-latkę. Kobieta żąda wyższego odszkodowania

2013.09.16 00:00
Do sądu okręgowego trafiła sprawa potrącenia 72-letniej kobiety przez rowerzystę. Kobieta uważa, że sąd pierwszej instancji wydał zbyt łagodny wyrok.
Rowerzysta potrącił 72-latkę. Kobieta żąda wyższego odszkodowania
Fot: sxc.hu

Sprawa sięga lipca zeszłego roku. Właśnie wtedy 40-letni Bartłomiej O. jechał rowerem po chodniku wzdłuż ul. Bohaterów Monte Cassino w Białymstoku. Niedaleko przystanku autobusowego przy ul. Młynowej mężczyzna omijał autobus. Właśnie wtedy doszło do potrącenia kobiety. 72-latka w wyniku wypadku miała złamane żebro oraz skręcony i stłuczony nadgarstek.

Sprawa trafiła do Sądu Rejonowego w Białymstoku. Ten, po jej rozpatrzeniu, uznał wypadek za nieumyślne naruszenie przepisów. Sprawa została warunkowo umorzona na okres dwóch lat. 40-letni Bartłomiej O. musiał zapłacić 1,5 tys. zł na rzecz poszkodowanej. Wyrok nie satysfakcjonuje 72-latki. Jest już rok po wypadku, a kobieta nadal odczuwa jego skutki. Sprawą zajął się sąd wyższej instancji. Kobieta domaga się 15 tys. zł odszkodowania. Prokuratura dodatkowo uważa, że rowerzysta umyślenie naruszył przepisy ruchu drogowego doprowadzając do wypadku. Wyrok w tej sprawie poznamy w najbliższych dniach.

Łukasz Wiśniewski
lukasz.w@bialystokonline.pl

910 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39