Rozpoczyna się matura poprawkowa. Najwięcej osób będzie ponownie zdawało matematykę

2015.08.24 00:00
W poniedziałek (24.08) rozpoczęła się matura poprawkowa. Uczniowie przez najbliższy tydzień będą przystępowali do egzaminów ustnych. We wtorek (25.08) osoby, którym nie powiodło się w maju, ponownie napiszą sprawdzian z oblanego przedmiotu.
Rozpoczyna się matura poprawkowa. Najwięcej osób będzie ponownie zdawało matematykę
Fot: pixabay.com

Do poprawkowej matury pisemnej w województwie podlaskim zadeklarowało przystąpienie 2858 osób. W całym kraju nie powiodło się na egzaminie dojrzałości dla 26% zdających. 19% z nich ma szansę na ponowne przystąpienie do egzaminu dojrzałości w sierpniu, ponieważ oblali tylko jeden przedmiot. Osoby, które nie zdały z dwóch i więcej, mogą przystąpić do matury za rok.

- W województwie podlaskim do matury poprawkowej w sierpniu przystąpi 2894 uczniów, 922 z nich będzie pisało maturę w nowej formule (absolwenci liceów ogólnokształcących, którzy skończyli edukację w tym roku), 1936 osób zmierzy się z tzw. "starą maturą" (absolwenci techników oraz ci, którzy chodzili do liceów w poprzednich latach). Najwięcej osób będzie poprawiało egzamin z matematyki, w sumie 2488 – poinformowała Elżbieta Prószyńska, kierownik Wydziału Badań i Analiz w Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży.

Najwięcej osób będzie poprawiało matematykę, następnie polski, a na końcu angielski. W przypadku zdania matury ze zbyt słabym wynikiem, można ją zdawać ponownie - ale nie w sesji poprawkowej, lecz dopiero w przyszłym roku.

Wyniki tegorocznych matur, uwzględniające także wyniki zdających w sierpniu, poznamy 11 września 2015 r. Poprawiający będą mogli wówczas podejść do rekrutacji na bezpłatne studia w przypadku kierunków, na których będzie trwał nabór uzupełniający.

Aby zdać maturę, uczniowie musieli, jak co roku, zdobyć 30%.

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

1894 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39