Rozpoczynają się matury poprawkowe. W Podlaskiem przystąpi do nich ponad 2,6 tys. uczniów

2014.08.24 00:00
W poniedziałek (26.08) rozpoczynają się matury poprawkowe. W Podlaskiem przystąpi do nich ponad 2,6 tys. uczniów, najwięcej - bo aż ok. 2,2 tys. - będzie poprawiało matematykę.
Rozpoczynają się matury poprawkowe. W Podlaskiem przystąpi do nich ponad 2,6 tys. uczniów
Fot: sxc.hu

Matury ustne potrwają od poniedziałku do piątku wg harmonogramów ustalonych przez poszczególne szkoły. Z kolei egzamin pisemny abiturienci napiszą we wtorek (26.08).

Do sierpniowej repety mogą przystąpić jedynie ci uczniowie, którzy w maju podeszli do wszystkich egzaminów obowiązkowych w części ustnej i pisemnej, ale nie zdali jednego z nich, nie uzyskując wymaganej liczby punktów, czyli 30% z możliwych do zdobycia. Jeżeli uczniowie zdali wszystkie egzaminy, ale chcieliby poprawić uzyskane wyniki, mogą podejść do matury jeszcze raz - ale nie w sesji poprawkowej, lecz dopiero za rok.

W Podlaskiem do egzaminów maturalnych w terminie poprawkowym ma przystąpić ponad 2,6 tys. abiturientów - czyli prawie dwukrotnie więcej niż w roku ubiegłym. Najwięcej uczniów zdecydowało się poprawiać matematykę - ponad 2,2 tys., następnie język angielski - ok. 200 oraz język polski - 160.

O wynikach sierpniowych zmagań z przedmiotami maturzyści zostaną poinformowani 12 września. Będą mogli oni jeszcze podejść do rekrutacji na bezpłatne studia, ponieważ w przypadku większości uczelni nabór uzupełniający na kierunkach, na których nie został wyczerpany limit miejsc, potrwa do połowy września.

Małgorzata Cichocka
malgorzata.c@bialystokonline.pl

1945 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39