Rozwijanie pamięci i kreatywne zajęcia. Książnica Podlaska zaprasza seniorów

2024.06.20 07:14
Nadchodzi kolejne spotkanie w ramach cyklu "Psychologia na usługach literatury". Tym razem Książnica Podlaska zaprasza na "Srebrny dobrostan dla seniorów".
Rozwijanie pamięci i kreatywne zajęcia. Książnica Podlaska zaprasza seniorów
Fot: Książnica Podlaska w Białymstoku/FB

"Psychologia na usługach literatury. Książki odpowiedzią na wielowymiarowość psychiki człowieka" to najnowszy projekt realizowany przez Książnicę Podlaską im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku. W jego ramach odbywają się spotkania autorskie, wykłady i warsztaty, które stanowią przestrzeń do dyskusji na temat wpływu literatury na nasze postrzeganie świata oraz jej oddziaływania na zdrowie psychiczne. Jest to szczególnie istotne we współczesnym świecie, gdzie jesteśmy narażeni na negatywne informacje, przebodźcowanie i społeczną presję.

Przypominamy, że w ramach projektu, 21 maja w Bibliotece w Suchowoli odbyło się spotkanie autorskie z Beatą Ostrowicką, natomiast 23 maja w Filii nr 3 Książnicy Podlaskiej miały miejsce warsztaty poetyckie dla licealistów prowadzone przez Teresę Radziewicz. Z kolei 24 maja w głównej siedzibie Książnicy Podlaskiej odbyły się warsztaty "Biblioterapia dla kobiet" z Dominiką Słomińską.

Srebrny dobrostan dla seniorów

Nadchodzące spotkanie w ramach projektu odbędzie się pod nazwą "Srebrny dobrostan dla seniorów". Uczestnicy będą mieli okazję obejrzeć występy zespołów artystycznych zrzeszających seniorów, takich jak Rosa Tardia, Sare Roma oraz Śpiewamy Razem. Na spotkaniu zaprezentowany zostanie również "Ofertownik senioralny", czyli przegląd aktywności dla seniorów, które oferowane są przez podlaskie organizacje.

Integralną częścią wydarzenia będą warsztaty "Srebrny dobrostan", prowadzone przez dr Wandę Matras-Mastalerz. Zajęcia te będą koncentrować się na technikach pracy umysłowej, rozwijaniu intelektu oraz pamięci. Dodatkowo, organizatorzy zaproszą seniorów na weekendowy spacer terapeutyczny pt. "W poszukiwaniu dobrostanu". Nie obejdzie się bez słodkiego poczęstunku oraz możliwości zakupienia na miejscu książek od Oficyny Wydawniczej Silver.

Srebrny dobrostan dla seniorów odbędzie się w piątek (21 czerwca) w Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku.

Portal BiałystokOnline jest patronem medialnym projektu.

Więcej informacji: Srebrny dobrostan dla seniorów

Daria Lickiewicz
24@bialystokonline.pl

1097 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39