Rusza cykl bezpłatnych warsztatów dla bezrobotnych. Dowiedz się więcej o pracy w Holandii i Niemczech

2015.10.07 00:00
Wojewódzki Urząd Pracy w Białymstoku po raz kolejny organizuje darmowe warsztaty i szkolenia dla osób bezrobotnych z naszego regionu.
Rusza cykl bezpłatnych warsztatów dla bezrobotnych. Dowiedz się więcej o pracy w Holandii i Niemczech
Fot: pixabay.com

Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Białymstoku 13 października organizuje szkolenie pt. "Zredukuj stres". Uczestnicy spotkania dowiedzą się, jaką rolę pełni stres w życiu każdego człowieka, jakie są czynniki stresogenne. Specjaliści przeanalizują z nimi postawy życiowe i pokażą, jakie są techniki relaksacji i radzenia sobie ze stresem. Zgłoszenia są przyjmowane do 12 października.

Kolejne szkolenie organizowane w Białymstoku odbędzie się w dniach 26-27 października i dotyczy odkrywania własnego potencjału zawodowego i osobistego. Prowadzący powiedzą słuchaczom, jak można poznać swój potencjał zawodowy oraz odkryć i wykorzystać go na rynku pracy. Uczestnicy nauczą się też świadomego kierowania swoimi decyzjami i drogą zawodową. Zgłaszać się można do 22 października.

W ostatnich latach wiele osób zainteresowanych jest wyjazdem do Holandii i Niemiec w celach zarobkowych. Dlatego WUP postanowił zorganizować spotkanie, podczas którego zostaną poruszone kwestie dotyczące pracy i życia w tych krajach. Szkolenie odbędzie się 28 października. Wówczas przedstawione zostaną aktualne oferty pracy w tych krajach. Eksperci powiedzą też, jak należy przygotować się do bezpiecznego wyjazdu za granicę. Uczestnicy będą również mogli obejrzeć film informacyjny dotyczący podejmowania pracy w Holandii.
29 października zaplanowano szkolenie pt. "Sztuka porozumiewania się bez tajemnic". Prowadzący warsztaty wyjaśnią zasady nawiązywania i podtrzymywania kontaktów interpersonalnych, powiedzą, czym jest aktywne słuchanie i jakie są zasady skutecznego mówienia.

Ostatnie szkolenie dotyczące skutecznego poszukiwania pracy odbędzie się 30 października. Wówczas uczestnicy spotkania nauczą się zasad pisania CV i listu motywacyjnego, zapoznają się ze sposobami prowadzenia rozmów z kandydatami i przeanalizują najczęściej zadawane pytania na rozmowie kwalifikacyjnej. Prowadzący warsztaty wyjaśnią im, jakie są metody selekcji i rekrutacji oraz przygotują ich do rozmowy kwalifikacyjnej. Zgłoszenia są przyjmowane do 28 października.

Udział we wszystkich warsztatach jest bezpłatny. Każdy zainteresowany może wziąć udział w dowolnej liczbie spotkań.

Informacje i zapisy: telefonicznie 85 74 97 244, mailowo: biciz@wup.wrotapodlasia.pl bądź osobiście w Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Białymstoku przy ul. Pogodnej.

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

986 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39