Ruszył nabór do podlaskiej Służby Celno-Skarbowej. Na zainteresowanych czeka 30 etatów

2018.08.16 11:25
Można zgłaszać się do pracy w Służbie Celno-Skarbowej. Czeka tam 30 etatów. Na złożenie dokumentów zostało kandydatom kilka tygodni.
Ruszył nabór do podlaskiej Służby Celno-Skarbowej. Na zainteresowanych czeka 30 etatów
Fot: Służba Celno-Skarbowa

Jest 30 etatów

Trwa rekrutacja do Służby Celno-Skarbowej w województwie podlaskim. Wolnych jest 30 etatów. Szansę na zatrudnienie mają kandydaci z polskim obywatelstwem, minimum średnim wykształceniem i dobrym stanem zdrowia, którzy nie byli karani za umyślne przestępstwo lub przestępstwo skarbowe. Muszą też mieć nieposzlakowaną opinię i w pełni korzystać z praw publicznych.

Dodatkowo na podstawie ustawy o Krajowej Administracji Skarbowej w jej jednostkach nie może pracować osoba, która współpracowała z organami bezpieczeństwa PRL - zajmowała się niegdyś zwalczaniem opozycji demokratycznej, związków zawodowych, wyznaniowych, kościołów itp.

Rekrutacja ma kilka etapów

Kandydaci do Służby Celno-Skarbowej muszą się liczyć z kilkuetapowym postępowaniem kwalifikacyjnym. Na początku odbywa się weryfikacja formalna złożonych dokumentów, później jest test wiedzy obejmujący swoim zakresem organizację i funkcjonowanie administracji publicznej, w tym Służby Celno-Skarbowej, członkostwa RP w UE, aktualnych zagadnień społeczno-gospodarczych, a następnie test sprawności fizycznej. Kolejnym krokiem jest sprawdzian psychologiczny, podczas którego sprawdzane są predyspozycje intelektualne i osobowościowe kandydata do pełnienia służby.

To nie koniec procesu rekrutacyjnego. Zanim zapadnie ostateczna decyzja o przyjęciu, odbywa się rozmowa kwalifikacyjna, w trakcie której ocenia się kompetencje kandydata do tej pracy. Sprawdzana jest też prawdziwość danych i informacji, które zostały podane w kwestionariuszu osobowym.

Jakie obowiązki będą pełnili funkcjonariusze?

Osoby, które zostaną przyjęte będą m.in. obsługiwały zgłoszenia celne, kontrolowały podróżnych, przewożone towary, obsługiwały urządzenia RTG do prześwietlania bagażu oraz wszczynały postępowania o przestępstwa i wykroczenia skarbowe.

Zainteresowani pracą w Służbie Celno-Skarbowej mogą składać dokumenty do 7 września do Izby Administracji Skarbowej w Białymstoku przy ul. Słonimskiej 1.

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

1451 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39