Ruszyła budowa Przytuliska dla Zwierząt. Trwa zbiórka pieniędzy na ten cel

2022.08.24 18:21
Na Podlasiu, a dokładniej w Szumowie rozpoczęła się budowa Przytuliska dla Zwierząt. Do realizacji celu potrzeba jednak jeszcze dużo czasu i... pieniędzy.
Ruszyła budowa Przytuliska dla Zwierząt. Trwa zbiórka pieniędzy na ten cel
Fot: siepomaga.pl

Fundacja dla zwierząt Jedno Serce Nie da Rady postanowiła utworzyć w naszym regionie przytulisko dla bezdomnych zwierząt. Organizacja działa na Podlasiu już kilka lat i jak podkreślają jej przedstawiciele, udało się jej uratować mnóstwo bezdomnych zwierząt.

"Chcemy nadal dbać i pomagać doświadczonym przez los zwierzętom, pragniemy zmieniać ich trudne, zagmatwane, często bolesne i przytłaczające życie na lepsze. Nie przeraża nas ogrom biedy, przeszkody, które musimy pokonać, by stworzyć dla NICH miejsce, w którym będą mogły odnaleźć spokój i zyskać poczucie bezpieczeństwa – to właśnie te czynniki każdego dnia motywują nas do działania, czyli zbudowania PRZYTULISKA DLA ZWIERZĄT NA PODLASIU, a dokładniej w Szumowie!" - czytamy w opisie zbiórki, która ruszyła kilka tygodni temu.

Działka już jest

Organizacja ma już działkę, na której powstanie przytulisko. Aktualnie znajduje się tu olbrzymia, waląca się stodoła i stary dom. W domu ma powstać biuro, pokój dla wolontariuszy oraz przyjmowania szkół i aneks kuchenny. Planowana jest też kociarnia z dostępem do zewnętrznej woliery. W domu powstanie też miejsce dla chorych psiaków, wymagających specjalnej opieki i leczenia.

Stodoła zostanie przebudowana, będzie ogrzewana i każdy pokój będzie miał dostęp do wybiegu. Znajdzie się tam także magazyn na karmę, pokój zabiegowy, miejsce do kąpieli dla zwierząt i składzik akcesoriów. Oprócz tego Fundacja chciałaby utworzyć jeden lub dwa duże wybiegi dla psów.

Zniszczone siedlisko wymaga sporych nakładów

Przebudowa wymaga dużych nakładów pracy i pieniędzy, gdyż całe siedlisko jest opuszczone od kilkudziesięciu lat, zarośnięte i zniszczone.

"Potrzebujemy sponsorów, budowlańców, architekta oraz każdego, któremu na sercu leży dobro zwierząt! Każda para rąk na wagę złota! PIERWSZE NA PODLASIU PRZYTULISKO DLA ZWIERZĄT wkracza na swoją ścieżkę! Każda wpłata, nawet najmniejsza, przybliża nas do stworzenia bezpiecznej przystani dla podlaskich bezdomniaków" - apeluje organizacja.

Obecnie jest wykonywane ogrodzenie, które będzie kosztowało 120 tys. zł.

W chwili obecnej udało się zebrać ponad 17 tys zł., jest to jednak kropla w morzu potrzeb. Osoby, które chciałyby wesprzeć budowę, mogą wpłacać pieniądze tutaj: Budujemy Przytulisko na Podlasiu lub kontaktować się bezpośrednio z Fundacją Dla Zwierząt Jedno Serce Nie Da Rady dzwoniąc pod numer: 600 115 377.

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

975 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39