Ruszyły zapisy na Akademię Młodego Ekonomisty

2013.09.10 00:00
Ruszyły zapisy na zimową edycję zajęć Akademii Młodego Ekonomisty – programu edukacji ekonomicznej dla gimnazjalistów. Akademia działa na Wydziale Ekonomii i Zarządzania UwB. Uczestnictwo w zajęciach jest bezpłatne.
Ruszyły zapisy na Akademię Młodego Ekonomisty
Fot: shutterstock.com
Białystok jest jednym z 5 polskich miast, które organizują Akademię Młodego Ekonomisty

Akademia Młodego Ekonomisty to ogólnopolski program edukacji ekonomicznej dla gimnazjalistów. Zajęcia zostały przygotowane z myślą o uczniach, których ciekawią zjawiska ekonomiczne i intryguje świat biznesu. Każdy semestr to sześć 1,5 godzinnych spotkań o tematyce ekonomiczno-gospodarczej.
- Na najbliższy semestr zaplanowaliśmy zajęcia m.in. z zakresu zarządzania ryzykiem, marketingu, społecznej odpowiedzialności biznesu, GPW i strategii inwestycyjnych, technik szybkiego uczenia się – wyjaśnia Marcin Dąbrowski, dyrektor Fundacji. Także rodzicie i opiekunowie uczniów mogą wziąć udział w zajęciach z zakresu wychowania oraz kształtowania podstaw przedsiębiorczości u dzieci.

Akademia ma charakter interaktywny – zajęcia są połączeniem wykładu, dyskusji i prac warsztatowych. Wykłady prowadzone są przez pracowników akademickich, a w realizacji warsztatów pomagają studenci kierunków ekonomicznych. Każdy uczestnik Akademii otrzymuje indeks, do którego zbiera pieczątki potwierdzające obecność na zajęciach. Semestr zajęć kończy się testem wiedzy i wręczeniem wartościowej nagrody dla trzech najlepszych studentów w danym ośrodku.

Zajęcia będą odbywały się w budynku Wydziału Ekonomii i Zarządzania Uniwersytetu w Białymstoku przy ul. Warszawskiej. Szanse na indeks mają uczniowie, którzy w trakcie trwania zapisów, do 19 września wypełnią formularz zgłoszeniowy dostępny na www.gimversity.pl.

Małgorzata Cichocka
malgorzata.c@bialystokonline.pl
616 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39