Dom

Rynek nieruchomości w Białymstoku pnie się w górę

2019.09.13 08:03
Ceny nieruchomości w Białymstoku są jedne z najwyższych w północno-wschodniej Polsce. Średnia cena za metr kwadratowy wynosi blisko 5580 zł - taniej jest w Katowicach, Kielcach, Olsztynie i Rzeszowie. Co sprawia, że koszt zakupu mieszkania w Białymstoku jest stosunkowo wysoki, w porównaniu do innych miast? Co do zaoferowania mają deweloperzy, działający na tutejszym rynku? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w naszym artykule.
Rynek nieruchomości w Białymstoku pnie się w górę
Fot: Gethome

Wschodzący Białystok

Białystok jeszcze do niedawna kojarzył się z różnorodnością, mieszanką kultur, tradycji i nieskalaną cywilizacją - przyrodą. Nic dziwnego. Położenie na terenie makroregionu Niziny Północnopodlaskiej i w bliskim sąsiedztwie Litwy, Białorusi oraz Rosji sprzyja takim porównaniom. Jednak Białystok to nie tylko atrakcyjny turystycznie region. W ostatnim czasie miasto coraz bardziej zyskuje na znaczeniu. Sprzyjają temu liczne inwestycje, które powstają na terenie Podlasia. Nowe drogi, budynki użyteczności publicznej, szlaki komunikacyjne - to nie jedyne realizacje, które mają wpływ na postrzeganie miasta i determinują ceny nieruchomości w regionie. Co jeszcze charakteryzuje podlaskie nieruchomości?

Mieszkanie w Białymstoku - dlaczego warto?

Boom na rynku nieruchomości widoczny jest także na Podlasiu. Według danych GUS, stale rośnie liczba lokali oferowanych przez deweloperów. Nowe mieszkania w Białymstoku mogą pochwalić się dużym zainteresowaniem nabywców. Atrakcyjne położenie (bliskość centrum, dogodny dojazd), funkcjonalny układ pomieszczeń, wysoki standard wykończenia, przestronne balkony i tarasy - to tylko niektóre zalety inwestycji mieszkaniowych na Podlasiu. Deweloperzy, by sprostać oczekiwaniom klientów, oferują szereg dodatkowych udogodnień, jak bezpłatne projekty aranżacji mieszkań czy komórki lokatorskie i miejsca postojowe w cenie.

Wachlarz możliwości na białostockim rynku nieruchomości stopniowo się rozszerza, zarówno jeśli chodzi o rynek wtórny, jak i pierwotny. Jeszcze niedawno dominowały transakcje mieszkań sprzedawanych z tzw. "drugiej ręki", ale sytuacja powoli zaczyna się odwracać. Obecnie za dobrą cenę można kupić przestronne mieszkanie od dewelopera, które będzie rozsądną inwestycją na przyszłość. Warto jednak zwrócić uwagę na nieruchomości z rynku wtórnego - zazwyczaj są one zlokalizowane blisko centrum, przy głównych węzłach komunikacyjnych, a ich cena jest nieco niższa od nowych inwestycji.

Bezpieczny Białystok

Dlaczego jeszcze warto rozważyć kupno mieszkania w Białymstoku? Kolejnym czynnikiem, na który zwracają szczególną uwagę osoby poszukujące własnego M, jest bezpieczeństwo. Kto z nas nie marzy o cichej i spokojnej okolicy, w sąsiedztwie zieleni? Według opracowań Instytutu Badań nad Gospodarką Rynkową, Białystok jest miastem o wysokim poziomie tzw. bezpieczeństwa powszechnego. Funkcjonują tu nowoczesne systemy monitoringu, wskaźnik przestępczości jest jednym z najniższych w całym kraju, a poziom wykrywalności czynów karalnych - wysoki. Dzięki temu mieszkańcy mogą czuć się bezpiecznie.

Powodów, dla których warto zainteresować się zakupem mieszkania w Białymstoku, nie brakuje. Atrakcyjne oferty nieruchomości, bliskość zieleni, zdrowe powietrze - to tylko niektóre walory Podlasia. Dlatego sprawdź oferty nieruchomości już dziś i znajdź mieszkanie dopasowane do Twoich potrzeb na gethome.pl/nieruchomosci/na-sprzedaz/bialystok.

[ARTYKUŁ SPONSOROWANY]


1423 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39