Są niezbędne opinie ws. lotniska regionalnego

2010.02.01 00:00
Do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska wpłynęła pozytywna opinia Sanepidu dotycząca lokalizacji lotniska w podtykocińskich Sanikach.

Regionalne lotnisko wydaje się stawać coraz bardziej realne w Sanikach. Sanepid, choć wskazał wytyczne dotyczące jego przyszłej budowy, nie widzi przeszkód, by było powstało w postulowanej przez inwestora, czyli władze województwa, lokalizacji.

Opinia sanepidu jest jedną z niezbędnych przy wydawaniu przez Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska tzw. decyzji środowiskowej. Ta z kolei jest konieczna przed wystąpieniem o pozwolenia na budowę.

RDOŚ po zakończeniu zbierania uwag i wniosków od mieszkańców, co jest planowane na początku lutego, przystąpi do jednego z ostatnich etapów wydawania decyzji środowiskowej. - W formie obwieszczenia zostanie ogłoszone zebranie całości materiału dowodowego i jego udostępnienie dla stron postępowania, czyli zainteresowanych mieszkańców gmin sąsiednich lotniska i organizacji ekologicznych. Decyzję środowiskową w sprawie budowy lotniska regionalnego wydamy najprawdopodobniej w marcu - informuje Małgorzata Wnuk, rzecznik prasowy Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Białymstoku.

E.S.

1630 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39