Są pieniądze na park historyczny Trylogia

2013.03.11 00:00
Podróż do siedemnastowiecznej Rzeczypospolitej będzie możliwa na Podlasiu już pod koniec 2014 r. Wtedy zakończy się jeden z etapów budowy parku historycznego Trylogia w Mielniku.
Są pieniądze na park historyczny Trylogia
Fot: UMWP
Wójt Mielnika Adam Tobota i skarbnik Łarysa Kierkowicz podpisują umowę na dofinansowanie Trylogii

Stanica Chreptiowska to jeden z elementów parku historycznego Trylogia w Mielniku. Turyści odwiedzający to miejsce z pewnością nie będą się nudzić. Stanicę wypełnią postacie i przestrzenie oddające ducha siedemnastowiecznej kresowej warowni. Będzie można też wcielić się w dowolną postać z epoki – poprzez założenie odpowiedniego stroju, udział w szkoleniu wojskowym czy ucząc się dawnego rzemiosła.

W stanicy nie zabraknie jednak nowoczesności. Na gości czekać będą m.in. multimedialna makieta Rzeczpospolitej Obojga Narodów, a także kino 7D.

Cały park zostanie zrealizowany w oparciu o „Trylogię” Henryka Sienkiewicza oraz jej ekranizację w reżyserii Jerzego Hoffmana. W przyszłości w Mielniku mają jeszcze powstać m.in. dwór Oleńki, Czarci Jar, grób Michała Wołodyjowskiego.

Dzięki podpisanej w poniedziałek (11.03) umowie z gminą Mielnik inwestycję wesprze aż 27 mln zł z unijnego Regionalnego Programu Operacyjnego. Całkowita wartość inwestycji to prawie 30 mln zł. Realizacja projektu ma się zakończyć w grudniu 2014 r.

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl

1547 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39