Sąd uniewinnił policjanta oskarżonego o przyjęcie łapówki. Prokurator ma inne zdanie

2016.11.08 18:25
35-letni policjant z białostockiej drogówki najpierw został oskarżony o przyjęcie łapówki w wysokości 10 tys. zł, a potem 31 maja tego roku został przez sąd uniewinniony. Teraz apelację w tej sprawie złożył prokurator.
Sąd uniewinnił policjanta oskarżonego o przyjęcie łapówki. Prokurator ma inne zdanie
Fot: pixabay.com

Policjant z białostockiej drogówki miał przyjąć 10 tys. zł łapówki. Został jednak uniewinniony. Z wyrokiem nie zgadza się oskarżyciel publiczny. Prokurator złożył apelację i chce uchylenia wyroku oraz przekazania sprawy do ponownego rozpoznania przez sąd pierwszej instancji. Sąd Okręgowy w Białymstoku podejmie decyzję w tej sprawie 22 listopada.

Przypomnijmy, że 35-letniemu funkcjonariuszowi białostockiej drogówki zarzucono, że w grudniu 2012 r. przy ul. Kawaleryjskiej w Białymstoku podczas kontroli drogowej kierowcy, który jechał pod wpływem alkoholu, "uzależnił zaniechanie dalszych czynności służbowych" od otrzymania od niego 10 tys. zł łapówki. Według prokuratury, policjant przyjął taką kwotę i chcąc zakamuflować swoje działania, wypisał mandat kredytowy za rzekome wykroczenie drogowe - jazdę bez zapiętych pasów bezpieczeństwa.

Oskarżony w toku postępowania nie przyznał się do winy.

Cała sprawa ujrzała światło dzienne dzięki funkcjonariuszowi Biura Spraw Wewnętrznych. To właśnie on złożył zawiadomienie do Prokuratury Okręgowej w Białymstoku.

Dorota Mariańska
dorota.marianska@bialystokonline.pl

1243 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39