Salon Ambientu w domu. Będzie transmisja w sieci

2020.10.04 08:00
Czas na kolejną odsłonę Domowych Salonów Ambientu. Odbędzie się w niedzielę (4.10) - oczywiście przewidziana jest transmisja w sieci.
Salon Ambientu w domu. Będzie transmisja w sieci
Fot: UTDF
Giulio Aldinucci

Ambient na rodzimej scenie kulturalnej gości na większą skalę dzięki Up To Date Festival już od dekady. Dziś, dzięki konsekwencji i wsparciu publiczności, możemy cieszyć się jednymi z najciekawszych wydarzeń muzycznych w kraju.

Cykl wydarzeń o nazwie "Salon Ambientu" rozpoczął się w Białymstoku i wywodzi się z działań festiwalu Up To Date oraz kolektywu Technosoul. Dotychczas odbyło się kilkadziesiąt edycji w wielu miastach Polski. Organizując Salony Ambientu, skupiamy się na promocji takich gatunków jak ambient, modern classical, IDM, a nawet noise. Kulminacyjnym momentem roku jest Centralny Salon Ambientu odbywający się w ramach festiwalu Up To Date rokrocznie we wrześniu.
Domowy Salon Ambientu to jedyny taki salon, gdzie nie obowiązuje limit miejsc, bowiem uczestnicy wygodnie rozłożą się na dywanach i poduszkach w swoich domach, przy akompaniamencie muzyki ambientalnej i innej znanej z Salonów Ambientu.

Na kolejnym Domowym Salonie Ambientu zagra Giulio Aldinucci. To włoski kompozytor od lat zajmujący się eksperymentalną muzyką elektroakustyczną oraz badaniami nad krajobrazem dźwiękowym.

Skomponował osiem albumów wydanych przez wytwórnie Karlrecords (D), 99chants (D), Home Normal (UK / J), Time Released Sound (USA), Dronarivm (RUS) i Nomadic Kids Republic (UK / J). Ponadto nagrał sześć EP i pięć albumów wspólnych z Ianem Hawgoodem, Francisem M. Grim, Francesco Giannico i Pleqem, wydanych przez Home Normal (UK / J), KrysaliSound (I), Dronarivm (RUS) i Eilean (F). Oprócz wkładu w różne prace zbiorowe, napisał muzykę do teatru, sztuki wideo i kina.

Salon potrwa w godz. 20.00-22.00. Transmisja live odbędzie się na YouTube – link do niej można znaleźć w mediach społecznościowych w opisie wydarzenia.

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1193 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39