Sami będziemy tankować LPG, spadną też ceny autogazu

2013.04.05 00:00
Resort transportu chce zmienić przepisy dotyczące auto gazu. Według nowych wytycznych kierowcy będą mogli sami tankować LPG. Spadną też ceny za litr tego paliwa.
Sami będziemy tankować LPG, spadną też ceny autogazu
Fot: sxc.hu

Ministerstwo Transportu chce zmienić dotychczasowe przepisy, według których tylko pracownicy stacji paliw, mający odpowiednie uprawnienia, mogą tankować LPG do aut. Według nowych przepisów kierowcy aut sami będą mogli tankować autogaz. Dzięki temu zaoszczędzimy czas i pieniądze. Resort prognozuje, że ceny paliwa powinny się obniżyć. Według szacunków ekspertów paliwowych w kieszeniach polskich zmotoryzowanych zostanie nawet 300 mln zł rocznie. Spadek cen będzie wynikał z tego, że stacje paliw nie będą musiały wydawać milionów złotych, które szły na szkolenie obsługi.

Projekt rozporządzenia w tej sprawie został już przedstawiony. Resort zastrzega jednak, że na wejście w życie nowych regulacji trzeba jeszcze poczekać. Muszą bowiem najpierw być uchwalone ustawy Ministerstwa Gospodarki, w których będą określone wymogi, jakie muszą spełnić stacje, by kierowcy mogli samodzielnie tankować.

Proces legislacyjny nastąpi w najbliższych miesiącach. W niedługim czasie polscy kierowcy będą mogli samodzielnie tankować autogaz, tak jak dzieje się to w wielu krajach na zachodzie.

Łukasz Wiśniewski
lukasz.w@bialystokonline.pl

834 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39