Samochód hybrydowy i ciągniki dla drogowców z powiatu

2021.08.09 17:30
Samochód o napędzie hybrydowym Toyota RAV 4 oraz dwa ciągniki CLAAS wraz z osprzętem - o takie pojazdy wzbogaci się wkrótce Powiatowy Zarząd Dróg w Białymstoku.
Samochód hybrydowy i ciągniki dla drogowców z powiatu
Fot: Starostwo Powiatowe w Białymstoku

Władze powiatowe poinformowały, że kupią samochód o napędzie hybrydowym Toyota RAV 4 oraz dwa ciągniki CLAAS wraz z osprzętem. Pojazdy trafią do Powiatowego Zarządu Dróg w Białymstoku. Klamka zapadła, bo umowy zostały już podpisane.

Jak tłumaczy starostwo powiatowe, zakup auta hybrydowego ma związek z ustawą o elektromobilności i paliwach alternatywnych. Zgodnie z nią w jednostkach samorządu terytorialnego udział pojazdów elektrycznych we flocie użytkowanych pojazdów od 2022 r., musi wynosić co najmniej 10%.

Z kolei ciągniki mają być wykorzystywane do bieżącego utrzymania dróg.

- Chodzi o dwa tzw. małe ciągniki marki CLAAS, potrzebne do obsługiwania chodników i ścieżek rowerowych, których ostatnio w powiecie przybywa, a planowane są kolejne – mówi starosta białostocki Jan Perkowski.

Jeden taki ciągnik już jest na wyposażeniu PZD, teraz będą w sumie trzy. Powiat Białostocki regularnie wymienia sprzęt służący do utrzymania dróg, w ostatnich dwóch latach kupiono m.in. trzy duże ciągniki John Deere.

Dorota Mariańska
dorota.marianska@bialystokonline.pl

1478 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39