1029 osób online

Ściąga kibica. Gra Ekstraklasa, I, II i III liga, a także CLJ. Wyniki weekendowych spotkań

2017.06.02 09:10, Aktualizacja: 2017.06.05 10:30
W piłkarskiej Ekstraklasie wszystko jest już jasne. Mistrzem Polski została Legia Warszawa, wicemistrzem Jagiellonia Białystok, a brąz wywalczył poznański Lech.
Ściąga kibica. Gra Ekstraklasa, I, II i III liga, a także CLJ. Wyniki weekendowych spotkań
Fot: Michał Kardasz

Lotto Ekstraklasa – 37. kolejka

Piątek (2.06)


Wisła Płock – Śląsk Wrocław 0:3 (0:1)
Bramki: Mario Engels 9, 58, Kamil Biliński 64

Cracovia – Piast Gliwice 0:1 (0:0)
Bramka: Maciej Jankowski 63

Zagłębie Lubin – Arka Gdynia 1:3 (0:2)
Bramki: Michał Marcjanik 48sam. - Rafał Siemaszko 19, Dariusz Formella 29, Marcin Warcholak 75

Ruch Chorzów – Górnik Łęczna 2:2 (0:2)
Bramki: Eduards Višņakovs 90+12, Michał Koj 90+17 - Bartosz Śpiączka 16, Piotr Grzelczak 43

Niedziela (4.06)

Jagiellonia Białystok – Lech Poznań 2:2 (0:2)
Bramki: Jacek Góralski 77, Arvydas Novikovas 87 - Radosław Majewski 11, Łukasz Trałka 39

Wisła Kraków – Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1:2 (1:0)
Bramki: Rafał Boguski 14 - Wojciech Kędziora 47, Martin Mikovič 90

Legia Warszawa – Lechia Gdańsk 0:0 (0:0)

Pogoń Szczecin – Korona Kielce 3:0 (0:0)
Bramki: Rafał Murawski 61, 87, Robert Obst 89

Tabela po 37 kolejkach

Grupa mistrzowska:


1. Legia Warszawa 37 44 (58) 21 10 6 70:31
2. Jagiellonia Białystok 37 42 (59) 21 8 8 64:39
3. Lech Poznań 37 42 (55) 20 9 8 62:29
4. Lechia Gdańsk 37 42 (53) 20 8 9 57:37
5. Korona Kielce 37 28 (39) 14 5 18 47:65
6. Wisła Kraków 37 26 (44) 14 6 17 54:57
7. Pogoń Szczecin 37 25 (42) 11 13 13 51:54
8. Bruk-Bet Termalica Nieciecza 37 25 (42) 13 7 17 35:55

Grupa spadkowa:

9. Zagłębie Lubin 37 34 (39) 14 11 12 51:45
10. Piast Gliwice 37 31 (30) 12 10 15 45:54
11. Śląsk Wrocław 37 29 (34) 12 10 15 49:52
12. Wisła Płock 37 28 (39) 12 11 14 49:57
13. Arka Gdynia 37 24 (31) 10 9 18 44:60
14. Cracovia 37 24 (31) 8 15 14 45:52
15. Górnik Łęczna 37 22 (30) 9 10 18 47:63
16. Ruch Chorzów 37 19 (30) 10 8 19 42:62


Ruch Chorzów: -4 punkty za zaległości finansowe.


Nice I liga – 34. kolejka

Niedziela (3.06)


Zagłębie Sosnowiec – GKS Tychy 2:1 (1:1)
Bramki: Michał Fidziukiewicz 39, Tomasz Nowak 74k - Marcin Radzewicz 35

Stal Mielec – Pogoń Siedlce 1:2 (1:0)
Bramki:Mateusz Cholewiak 18 - Grzegorz Tomasiewicz 72, Mateusz Żytko 80k

Miedź Legnica – Sandecja Nowy Sącz 2:0 (0:0)
Bramki: Marquitos 65, Tomasz Midzierski 79

Wisła Puławy – Górnik Zabrze 0:1 (0:1)
Bramka: Igor Angulo 21

Podbeskidzie Bielsko-Biała – MKS Kluczbork 3:1 (1:1)
Bramki: Kacper Kostorz 25, Robert Gumny 57, Szymon Szymański 79 - Sebastian Deja 19k

Znicz Pruszków – Olimpia Grudziądz 0:1 (0:1)
Bramka: Damian Michalik 13

GKS Katowice – Bytovia Bytów 1:1 (0:1)
Bramki: Paweł Mandrysz 48 - Janusz Surdykowski 7

Stomil Olsztyn – Wigry Suwałki 1:4 (0:0)
Bramki: Krzysztof Szewczyk 53k - Kamil Zapolnik 51k, 57, Damian Kądzior 66, Robert Dadok 90

Chojniczanka Chojnice – Chrobry Głogów 2:2 (0:2)
Bramki: Tomasz Mikołajczak 60, Paweł Zawistowski 87k - Seweryn Michalski 10, Łukasz Szczepaniak 24

Tabela po 34 kolejkach

1. Sandecja Nowy Sącz 34 61 18 7 9 50:29
2. Górnik Zabrze 34 58 17 7 10 53:34

3. Zagłębie Sosnowiec 34 57 16 9 9 53:44
4. Miedź Legnica 34 57 16 9 9 49:27
5. Chojniczanka Chojnice 34 56 13 17 4 54:48
6. Olimpia Grudziądz 34 56 17 5 12 48:35
7. GKS Katowice 34 54 15 9 10 47:32
8. Podbeskidzie Bielsko-Biała 34 53 14 11 9 40:39
9. Wigry Suwałki 34 52 15 7 12 51:45
10. Stal Mielec 34 45 12 9 13 39:42
11. Pogoń Siedlce 34 44 13 5 16 34:46
12. Chrobry Głogów 34 43 12 7 15 50:50
13. Stomil Olsztyn 34 37 9 13 12 48:50
14. GKS Tychy 34 37 10 7 17 42:52
15. Bytovia Bytów 34 35 8 11 15 38:47
16. Wisła Puławy 34 33 7 12 15 33:49
17. Znicz Pruszków 34 30 8 6 20 35:64
18. MKS Kluczbork 34 25 4 13 17 35:66


Stomil Olsztyn: -3 punkty za niespełnienie wymogów licencyjnych.


II liga – 34. kolejka

Sobota (3.06)


Stal Stalowa Wola – Siarka Tarnobrzeg 1:0 (0:0)
Bramka: Adrian Gębalski 60k

ROW 1964 Rybnik – Radomiak Radom 1:1 (1:1)
Bramki: Damian Koleczko 25 - Chinonso Agu 27

Legionovia Legionowo – Puszcza Niepołomice 1:2 (1:2)
Bramki: Mikołaj Grzelak 9 - Kamil Łączek 23, Damian Łanucha 37

Gryf Wejherowo – Rozwój Katowice 0:1 (0:1)
Bramka: Grzegorz Fonfara 4k

GKS Bełchatów – Błękitni Stargard Szczeciński 0:2 (0:0)
Bramki: Maciej Liśkiewicz 48k, Michał Magnuski 88

Warta Poznań – Olimpia Zambrów 2:2 (2:1)
Bramki: Michał Cywiński 21, Adrian Szynka 28 - Karol Zieliński 33, Bartosz Osoliński 55

Olimpia Elbląg – Kotwica Kołobrzeg 1:1 (0:1)

Polonia Warszawa – Raków Częstochowa 1:2 (0:1)
Bramki: Rafał Figiel 64k - Mateusz Lis 17sam., Przemysław Oziębała 79

Odra Opole – Polonia Bytom 3:0 (1:0)
Bramki: Łukasz Staroń 1, Marcin Wodecki 50, 65

Tabela po 34 kolejkach

1. Raków Częstochowa 34 71 20 11 3 64:29
2. Odra Opole 34 71 21 8 5 69:34
3. Puszcza Niepołomice 34 62 17 11 6 42:24

4. Radomiak Radom 34 56 15 11 8 42:34
5. Olimpia Elbląg 34 50 12 14 8 59:49
6. Siarka Tarnobrzeg 34 47 13 9 12 51:50
7. Błękitni Stargard Szczeciński 34 45 11 12 11 45:39
8. Legionovia Legionowo 34 45 12 9 13 51:49
9. GKS Bełchatów 34 42 13 6 15 37:39
10. Stal Stalowa Wola 34 42 10 12 12 41:49
11. Warta Poznań 34 41 10 11 13 40:53
12. ROW 1964 Rybnik 34 41 11 8 15 39:47
13. Rozwój Katowice 34 39 9 12 13 32:39
14. Gryf Wejherowo 34 38 10 8 16 45:57
15. Polonia Warszawa 34 35 7 14 13 40:45
16. Kotwica Kołobrzeg 34 35 8 11 15 39:52

17. Olimpia Zambrów 34 33 8 9 17 37:55
18. Polonia Bytom 34 22 8 6 20 25:54

GKS Bełchatów: -3 punkty za niespełnienie wymogów licencyjnych.
Polonia Bytom: -8 punktów za niespełnienie wymogów licencyjnych.
Siarka Tarnobrzeg: -1 punkt za niespełnienie wymogów licencyjnych.


III liga gr. I - 32. kolejka

Piątek (2.06)


Świt Nowy Dwór Mazowiecki – Sokół Aleksandrów Łódzki 1:1 (0:0)
Bramki: Piotr Basiuk 54 - Michał Michałek 81

Sobota (3.06)

Legia II Warszawa – ŁKS Łódź 0:1 (0:1)
Bramka: Jewhen Radionow 7k

Ursus Warszawa – Ruch Wysokie Mazowieckie 2:0 (0:0)
Bramki: Grzegorz Skowroński 63, Jakub Kabala 85

ŁKS 1926 Łomża – Jagiellonia II Białystok 2:2 (2:0)
Bramki: Przemysław Olesiński 12, Damian Gałązka 39 - Dawid Polkowski 61k, 64k

Motor Lubawa – Sokół Ostróda 1:2 (0:1)
Bramki: Łukasz Wietecha 90 - Rafał Śledź 22, Cezary Nowiński 54

Widzew Łódź – Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto Lubawskie 0:1 (0:1)
Bramka: Michał Miller 36

Niedziela (4.06)

Lechia Tomaszów Mazowiecki – Huragan Morąg 2:0 (0:0)
Bramki: Kamil Szymczak 49, Krystian Kolasa 90

Pelikan Łowicz – Huragan Wołomin 3:0 (2:0)
Bramki: Daniel Bończak 8 (k), Mateusz Majewski 21, Wojciech Wojcieszyński 72

Concordia Elbląg – MKS Ełk 3:3 (2:0)
Bramki: Artur Stawikowski 34, Martin Strach 45, Hubert Otręba 83 - Daniel Świderski 53, Michał Hryszko 76, 90k

Tabela po 32 kolejkach

1. Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto Lubawskie 32 71 22 5 5 75:31
2. ŁKS Łódź 32 70 20 10 2 58:16
3. Widzew Łódź 32 62 18 8 6 51:31
4. Świt Nowy Dwór Mazowiecki 32 56 15 11 6 53:30
5. Legia II Warszawa 32 53 16 5 11 57:44
6. Sokół Ostróda 32 53 15 8 9 51:34
7. Lechia Tomaszów Mazowiecki 32 51 14 9 9 54:35
8. Pelikan Łowicz 32 50 15 5 12 46:35
9. Sokół Aleksandrów Łódzki 32 46 12 10 10 42:30
10. ŁKS 1926 Łomża 32 43 11 10 11 34:32
11. MKS Ełk 32 41 12 5 15 42:46
12. Huragan Morąg 32 40 11 7 14 37:36
13. Jagiellonia II Białystok 32 40 10 10 12 30:44
14. Concordia Elbląg 32 36 10 9 13 55:53
15. Ursus Warszawa 32 36 10 6 16 40:43
16. Ruch Wysokie Mazowieckie 32 21 4 9 19 25:65
17. Huragan Wołomin 32 19 5 4 23 21:80
18. Motor Lubawa 32 5 0 5 27 14:100


Concordia Elbląg: -3 punkty za niewywiązanie się z kontraktu wobec zawodnika.


Centralna Liga Juniorów gr. wschodnia – 30. kolejka

Piątek (2.06)


Znicz Pruszków – Jagiellonia Białystok 4:0 (2:0)
Bramki: Mateusz Wójcik 17, Kacper Ciesielski 43, 65, Konrad Podgórski 84

Sobota (3.06)

Korona Kielce – Motor Lublin 2:2 (2:0)
Bramki: Piotr Pierzchała 11, Dawid Szałas 43k - Bartłomiej Tkaczuk 65, Maksymilian Cichocki 90

Resovia – Cracovia 0:0 (0:0)

Progres Kraków – Legia Warszawa 0:2 (0:1)
Bramki: Mateusz Praszelik 39, Grzegorz Aftyka 59

Neptun Końskie – GKS Bełchatów 0:5 (0:1)
Bramki: Daniel Chwałowski 38, Marcel Grot 47, Hubert Berłowski 51, Kordian Górka 53, Aleksander Michalski 86

ŁKS Łódź – UKS SMS Łódź 3:0 (1:0)
Bramki: Mikołaj Maschera 19, Jan Sobociński 66k, Piotr Pyrdoł 70

MKS Polonia Warszawa – TOP 54 Biała Podlaska 8:1 (1:1)
Bramki: Kewin Przygoda 39, 72, 88, 90, Piotr Włodek 53, Dominik Ołdak 76, Konrad Sikora 81, Kacper Kołodziejski 84 - Adam Czemierowski 20

Wisła Kraków – Stal Mielec 3:1 (3:1)
Bramki: Adrian Grzybek 63, Michał Banik 76, Bartłomiej Purcha 90 - Marcel Stec 89

Tabela po 30 kolejkach

1. Legia Warszawa 30 74 23 5 2 85:17
2. UKS SMS Łódź 30 69 21 6 3 75:24

3. Jagiellonia Białystok 30 63 19 6 5 73:27
4. Progres Kraków 30 55 17 4 9 65:47
5. Korona Kielce 30 46 14 4 12 54:53
6. Znicz Pruszków 30 45 14 3 13 34:36
7. MKS Polonia Warszawa 30 44 13 5 12 52:37
8. Wisła Kraków 30 44 13 5 12 49:46
9. Cracovia 30 43 12 7 11 48:36
10. Motor Lublin 30 43 12 7 11 51:47
11. ŁKS Łódź 30 37 11 4 15 35:42
12. Resovia 30 36 10 6 14 37:54
13. Stal Mielec 30 33 8 9 13 54:52
14. GKS Bełchatów 30 28 8 4 18 39:59
15. TOP 54 Biała Podlaska 30 14 4 2 24 28:92
16. Neptun Końskie 30 6 1 3 26 28:138


Legenda:
Kolor zielony - zapewnione mistrzostwo kraju lub awans do wyższej klasy rozgrywkowej.
Kolor pomarańczowy - zapewniony start w eliminacjach do Ligi Europy.
Kolor czerwony - pewny spadek do niższej klasy rozgrywkowej.
Kolor niebieski - zapewniony start w barażach.
Kolor brązowy - zapewniony start w półfinale CLJ.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2022 CMG, Białystok
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39
zamknij X
TA STRONA UŻYWA COOKIES. Dowiedz się więcej o celu ich używania i polityce cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.