Silny wiatr i przelotne opady śniegu. Tak prezentuje się pogoda na poniedziałek

2024.01.15 07:42
Rozpoczynamy trzeci tydzień bieżącego roku. Na poniedziałek zapowiedziano dodatnią temperaturę, silny wiatr oraz słabe opady śniegu.
Silny wiatr i przelotne opady śniegu. Tak prezentuje się pogoda na poniedziałek
Fot: Zofia Kondraciuk

Synoptycy zapowiadają, że poniedziałek w stolicy województwa podlaskiego przyniesie nam lekką dozę ocieplenia. W związku z przewidzianą na dziś dodatnią temperaturą powietrza, znajdujący się na podlaskich drogach śnieg zacznie topnieć. Będzie mokro i chłodno.

Ogólne warunki pogodowe

Termometry wskazywać będą maksymalnie 1°C w ciągu dnia i -6°C w nocy.

Temperatura odczuwalna wyniesie dziś jednak zaledwie -5°C. Przyczyny tego zjawiska można doszukiwać się w zapowiadanych na dziś silnych podmuchach południowo-zachodniego wiatru. Jego porywy będą bowiem osiągały prędkość nawet do 50 km/h. Nie bez znaczenia dla niskiej wartości temperatury odczuwalnej pozostanie także wysoki poziom wilgotności powietrza. Dziś osiągnie on aż 97 proc.

Prognozy wskazują też na to, że w ciągu dzisiejszego dnia mogą pojawić się słabe, przelotne opady śniegu.

Zachmurzenie pokryje 73 proc. powierzchni białostockiego nieba. Ciśnienie atmosferyczne utrzymywać będzie się na poziomie 987 hPa. W dalszym ciągu, w Białymstoku panować będą niekorzystne warunki biometryczne.

Długość dnia i nocy

Wschód słońca mogliśmy dziś dostrzec o godzinie 7:34. Na astronomiczne południe zaczekamy do godziny 11:36, a zachodu słońca możemy spodziewać się już o godzinie 15:39. Dzisiejszy dzień trwać będzie przez 8 godzin i 5 minut.

Księżyc ukaże się na naszym niebie o godzinie 9:49 i pozostanie widoczny aż do swojego zachodu, który przypada na godzinę 21:10. Długość nocy z poniedziałku na wtorek wyniesie 15 godzin i 55 minut.

Święta nietypowe i imieniny

Poniedziałek, 15 stycznia to piętnasty dzień bieżącego roku. Jeśli zajrzymy dziś do kalendarza świąt nietypowych, odnajdziemy w nim następujące okazje do świętowania: Niebieski Poniedziałek, Dzień Wikipedii, Dzień Interlingwy oraz Dzień Bajgla.

Swoje imieniny świętują: Arnold, Paweł, Aleksander, Dalemir, Dąbrówka, Dobrawa, Domasław, Domosław, Eligia, Eligiusz, Franciszek, Ida, Izydor, Jan, Makary, Maksym, Maur oraz Micheasz.

Przysłowie na poniedziałek:

"Ciepła izba marzeń szczytem i tak jakoś mija styczeń".

Cytat dnia:

"Idź przez życie z podniesionym czołem, a nie z zadartym nosem." - Magdalena Samozwaniec

Zofia Kondraciuk
24@bialystokonline.pl

840 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39