Śladami Podlasian w Sztuce. Filmy Jerzego Kaliny

2011.03.12 00:00
Gościem niedzielnego spotkania z cyklu "Śladami Podlasian w sztuce" będzie Jerzy Kalina - reporter Telewizji Polskiej, Oddział w Białymstoku, autor filmów dokumentalnych nagradzanych na licznych festiwalach.
Śladami Podlasian w Sztuce. Filmy Jerzego Kaliny
Fot: tvp.pl/bialystok

Jerzy Kalina specjalizuje się w kwestiach mniejszości narodowych i etnicznych w Polsce, jest wydawcą magazynu "Sami o sobie" transmitowanego w językach: białoruskim, litewskim, ukraińskim i rosyjskim przez Białostocki Oddział Telewizji Polskiej. J Co więcej, stworzył wiele reportaży i filmów dokumentalnych, które były prezentowane przez Telewizję Polską na licznych festiwalach programów telewizyjnych i dokumentalnych. Jego zainteresowania obejmują także sytuację społeczno-polityczną w krajach byłego ZSRR, w szczególności w Republice Białorusi. Jego reportaż "Od moru do głodu" otrzymał pierwszą nagrodę na Międzynarodowym Forum Ekologicznym "Ekoraj" w Rajgrodzie w 2001r.

Reporter jest także autorem takich filmów dokumentalnych jak: "Czernobylcy" - Grand Prix w Konkursie Dziennikarskim Oddziałów Terenowych w Oporto i nagroda specjalna na VI Międzynarodowym Festiwalu Filmów i Programów Telewizji Regionalnych "U siebie" w Krakowie. Film "Pogoń za prawdą" otrzymał nagrodę Europejskiego Stowarzyszenia "Dziennikarze bez granic" w Austrii w 2002 r, a także wyróżnienie na Festiwalu Filmu w Volladero 2003 w Meksyku. Filmy Kaliny: "Ostatni dyktator Europy","Partyzancka szkoła" również zdobyły liczne nagrody na międzynarodowych konkursach i festiwalach filmowych.

Podczas spotkania pokazane zostaną filmy dokumentalne: "Od moru od głodu", "Misja" i "Szansa na nowe życie". Początek o godz. 16.00 w Sali Kameralnej Opery i Filharmonii Podlaskiej. Wstęp wolny.

MAG

968 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39