Śląsk Wrocław - Jagiellonia Białystok [RELACJA LIVE]

2013.10.21 00:00
Jagiellonia Białystok awansowała do 1/4 finału Pucharu Polski. Podopieczni trenera Piotra Stokowca pokonali dziś Śląsk Wrocław 1:0 (0:0).

Jedyną bramkę w tym spotkaniu w 90. minucie zdobył Paweł Drażba. Groźnej kontuzji stawu skokowego nabawił się Jan Pawłowski, którego czeka dłuższa przerwa w grze.

Śląsk Wrocław - Jagiellonia Białystok 0:1 (0:0). Bramka: Drażba 90.

Śląsk Wrocław: 25. Marián Kelemen - 17. Mariusz Pawelec (90+5, 23. Jakub Więzik), 14. Oded Gavish, 15. Rafał Grodzicki, 12. Dudu Paraíba - 26. Przemysław Kaźmierczak, 16. Dalibor Stevanović - 9. Sylwester Patejuk (75, 24. Tadeusz Socha), 10. Mateusz Cetnarski (86, 2. Krzysztof Ostrowski), 7. Sebino Plaku - 19. Marco Paixão.

Jagiellonia Białystok: 33. Krzysztof Baran - 25. Adam Waszkiewicz, 4. Michał Pazdan, 19. Ugochukwu Ukah, 7. George Popkhadze - 17. Alexis Norambuena, 14. Adam Dźwigała - 6. Dawid Plizga (63, 29. Paweł Drażba), 99. Dani Quintana, 16. Jan Pawłowski (90, 10. Nika Dzalamidze) - 27. Mateusz Piątkowski (80, 9. Bekim Balaj).

Żółte kartki: Gavish, Stevanović (Śląsk), Popkhadze, Norambuena (Jagiellonia).

Sędzia: Jarosław Rynkiewicz (Gorzów Wielkopolski).

Widzów: 13 533.

Pierwsza połowa

1. - Rozpoczyna Śląsk Wrocław

1. - W pola karne wpadł Pawłowski. Jednak zatrzymany przez obrońcę Śląska

3. - Groźne dośrodkowanie w pole karne Jagiellonii i piłkę wypiąstkowuje Baran

10. - Pawłowski próbował zaskoczyć Kelemena. Jednak golkiper Śląska szybciej dopadł do piłki w polu karnym

12. - Popkhadze ukarany żółtą kartką za faul na Paixao

13. - Dośrodkowanie Quintany z połowy boiska w pole karne i bliski zdobycia bramki był Ukah

17. - Gavish ukarany żółtą kartką za faul na Quintanie

21. - Fatalny strzał Piątkowskiego

22. - Mocne uderzenie sprzed pola karnego Cetnarskiego i świetna interwencja Pazdana, który wybija piłkę głową na rzut rożny

29. - Stevanović ukarany żółtą kartką za faul na Ukahu

31. - Dobre wbicie z rzutu wolnego w pole karne Plizgi i głową wybija Kaźmierczak

33. - Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego minimalnie niecelnie głową uderzał Piątkowski

34. - Norambuena ukarany żółtą kartką za faul na Plaku

35. - Dobry strzał Dudu z rzutu wolnego i z problemami wybija przed siebie Baran. Do piłki dopada Cetnarski i uderza. Piłkę na róg wybija Baran

36. - Plizga był w sytuacji sam na sam z Kelemenem. Zawodnik Jagi przerzucił piłkę nad bramkarzem Śląska ale piłkę sprzed linii bramkowej wybił obrońca

40. - Świetne podanie Quintany na wolne pole do Pawłowskiego, któremu Pawelec wybija piłkę na róg

42. - W dobrej sytuacji znalazł się Paixão. Jednak piłkarz Śląska nie trafił w światło bramki

45. - Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego groźnie głową uderzał Gavish

Druga połowa

47. - Pazdan fauluje Patejuka. Z wolnego dośrodkowuje Dudu, na linii bramkowej piąstkuje Baran

49. - Po dośrodkowaniu Cetnarskiego świetnie interweniuje Baran

50. - Po świetnym podaniu Plizgi do bramki trafia Pawłowski, który zdaniem arbitra był na pozycji spalonej

59. - Świetna piłka w pole karne do Piątkowskiego, który w dobrej sytuacji nie opanował futbolówki

62. - Groźne dośrodkowanie Cetnarskiego w pole karne, gdzie nikt nie zdoła uderzyć na bramkę

63. - Zmiana w Jagiellonii. Za Plizgę wchodzi Drażba

66. - Niecelny strzał z dystansu Quintany

70 - - Śląsk miał rzut wolny pośredni w polu karnym po niebezpiecznym zagraniu Ukaha.

71. - Z 14 metrów uderza Kaźmierczak, piłka po rykoszecie wychodzi na róg

73. - Po strzale Piątkowskiego piłka odbija się od Plaku i z problemami broni Kelemen

75. - Zmiana w Śląsku. Za Patejuka wchodzi Socha

77. - Świetne uderzenie z dystansu Stevanovicia, które mija bramkę Jagi

80. - Zmiana w Jagiellonii. Za Piątkowskiego wchodzi Balaj

86. - Zmiana w Śląsku. Za Cetnarskiego wchodzi Ostrowski

87. - Na boisku leży Pawłowski, który doznał poważnego urazu stawu skokowego w starciu w polu karnym. Karetka zabiera Pawłowskiego do szpitala

90. - Zmiana w Jagiellonii. Za Pawłowskiego wchodzi Dzalamidze

90. - Gol dla Jagiellonii. Po dośrodkowaniu z lewej strony boiska Popkhadze do bramki piłkę głową skierował Drażba