Słodki złodziej wpadł w ręce policji. Ukradł 50 czekolad

2023.05.29 12:41
Z dwóch sklepów 30-latek ukradł 49 czekolad. W trzecim sklepie został spłoszony przez pracownika. W ręce policji wpadł dzięki czujności funkcjonariusza na wolnym.
Słodki złodziej wpadł w ręce policji. Ukradł 50 czekolad
Fot: Malwina Witkowska

Będący po służbie policjant z Augustowa, na ulicy rozpoznał sprawcę kradzieży sklepowych. Funkcjonariusz, dzień wcześniej uczestniczył w interwencji. Powodem wezwania była kradzież czekolad w sklepie przez nieznanego mężczyznę. Wszystko zarejestrował sklepowy monitoring, który oglądali funkcjonariusze.

- Gdy mundurowy wracał po służbie do domu, zauważył mężczyznę, którego nagrały sklepowe kamery. Miał on ze sobą identyczną torbę, w którą wkładał skradziony towar z półek sklepowych. Policjant od razu powiadomił dzielnicowych, którzy tego dnia w pobliżu pełnili służbę. Mundurowi zatrzymali podejrzanego.

Jak się okazało, 30-latek posiadał przy sobie kradzioną torbę wypełnioną czekoladami oraz spodenki, które również zabrał z jednego ze sklepów. Łącznie mężczyzna z dwóch sklepach ukradł 49 czekolad. W trzecim sklepie został spłoszony przez pracownika. Pokrzywdzeni oszacowali straty na ponad 800 zł.

30-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kradzieży. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1205 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39