Śmierć nastolatków na przejeździe kolejowym. Znamy wstępne ustalenia z sekcji zwłok

2016.09.23 14:52
W połowie września w Łozowie, między Sokółką a Dąbrową Białostocką, zginęli 12- i 14-latek potrąceni przez szynobus. Znamy już wstępne ustalenia z sekcji zwłok.
Śmierć nastolatków na przejeździe kolejowym. Znamy wstępne ustalenia z sekcji zwłok
Fot: KPP w Sokółce

14 września dwóch chłopców w wieku 12 i 14 lat zginęło na przejeździe kolejowym. Zostali śmiertelnie potrąceni przez poruszający się na trasie Białystok - Suwałki pociąg osobowy. Zdarzenie miało miejsce na przejeździe kolejowym w Łozowie. Natomiast 16 września w Zakładzie Medycyny Sądowej Uniwersytetu Medycznej w Białymstoku została przeprowadzona sekcja zwłok obu chłopców.

- Znane są jedynie wstępne ustalenia z sekcji zwłok, które wskazują, że śmierć obu pokrzywdzonych była wynikiem urazów wielonarządowych – informuje Ewa Nowicka-Sztachelska, prokurator Prokuratury Rejonowej w Sokółce.

Udało się także odtworzyć zapisy z wideorejestratora, który znajdował się w pociągu. Wynika z nich, że rowerzyści wjechali na przejazd kolejowy bez zatrzymywania się, bezpośrednio przed nadjeżdżający pociąg.

W sprawie został przesłuchany w charakterze świadka maszynista i kierownik pociągu. Wiadomo, że maszynista był trzeźwy. Natomiast rodzice małoletnich będą zeznawali po zadeklarowaniu gotowości (chodzi o ich stan psychiczny) do wzięcia udziału w tej czynności.

Dorota Mariańska
dorota.marianska@bialystokonline.pl

1092 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39