Specjaliści z FCMed potrafią wygrać z bólem

2017.06.19 08:34
Każdy, kto kiedykolwiek cierpiał z powodu bólu stawów, kolan, bioder, pleców, zmagał się z ostrogą piętową czy doskwierał mu tzw. łokieć tenisisty, wie, że wyeliminowanie go może być trudne, a czasem niemożliwe. Skuteczny mają specjaliści z FCMed.
Specjaliści z FCMed potrafią wygrać z bólem

Rehabilitanci z Ośrodka im. Sue Ryder w Familijnyn Centrum Medycznym Fundacji "Pomóż Im" proponują pacjentom skuteczny pakiet znoszący ból. W jego skład wchodzi: terapia przeciwbólowa na tkankach miękkich oraz zabiegi falą uderzeniową i laserem wysokoenergetycznym. Co ciekawe, FCMed proponuje wszystkim pacjentom możliwość skorzystania z atrakcyjnych, wakacyjnych promocji.

Dolegliwości bólowe, zaliczane obecnie do chorób cywilizacyjnych, w dużej mierze są efektem siedzącego trybu życia, braku ruchu, złej diety.

- Możemy temu zaradzić, stosując najskuteczniejsze metody terapeutyczne oraz najnowocześniejsze technologie leczenia – mówi Agnieszka Stepańczuk, kierująca Ośrodkiem Rehabilitacji im. Sue Ryder w Familijnym Centrum Medycznym. - Zanim jednak rozpoczniemy leczenie, musimy zbadać dokładną przyczynę bólu. Diagnostykę, w której wykorzystujemy badania, prowadzą specjaliści: ortopedzi, neurolodzy, neurochirurdzy. Oferujemy również badanie funkcjonalne wykonywane przez wykwalifikowanego fizjoterapeutę. Prawidłowa diagnoza jest podstawą dalszego leczenia, które efektywnie wyeliminuje schorzenie, przyniesie trwałą poprawę i powrót do pełnej sprawności.

Większość dysfunkcji na szczęście udaje się skutecznie wyeliminować, stosując odpowiednie techniki terapii manualnej, masażu czy relaksacji. Natomiast niezwykle skutecznym dopełnieniem każdego leczenia jest zabieg w postaci fali uderzeniowej.

- To obecnie jedna z najefektywniejszych metod z zakresu fizykoterapii. Do zabiegu kwalifikują się pacjenci z urazami i zapaleniami w obrębie stawów, mięśni, ścięgien i więzadeł, nadmiernym napięciem mięśniowym, łokciem tenisisty i golfisty, ostrogą piętową, zapaleniem powięzi podeszwowej, punktami spustowymi itp. - podkreśla przedstawicielka FCMed i dodaje, że fala uderzeniowa sprawnie likwiduje dolegliwości bólowe, a pacjent może odczuwać ulgę i poprawę sprawności zaledwie po jednym zabiegu.

Należy przy tym wspomnieć, że fala uderzeniowa niestety nie może być stosowana w każdym wypadku i u wszystkich. Z zabiegu nie mogą skorzystać pacjenci z wszczepionym rozrusznikiem serca, przyjmujący leki przeciwzakrzepowe, z zaburzeniami układu krzepnięcia krwi, dzieci z niezrośniętymi chrząstkami wzrostowymi kości, pacjenci po przebytym zawale serca w okresie 3 miesięcy od jego wystąpienia, osoby zmagające się z chorobami nowotworowymi oraz osteoporozą. Zabieg wykluczają również infekcje w miejscu stosowania fali, a także ciąża.

- Koszt takiego pakietu to 220 zł, jednak z uwagi na okres wakacyjny postanowiliśmy zorganizować specjalną promocję, oferując zabiegi z 50-procentowym rabatem. Do końca sierpnia cena pakietu to zaledwie 110 zł – zachęca specjalistka z Familijnego Centrum Medycznego.

[ARTYKUŁ SPONSOROWANY]

1537 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39