Spektakl "Misiaczek". To propozycja BTL na rodzinny, weekendowy wypad [KONKURS]

2024.06.12 06:55
Białostocki Teatr Lalek zaprasza na spektakl całe rodziny. Nikomu tu nuda nie straszna. Będzie zabawnie, pouczająco i bardzo kreatywnie. Pokazy odbędą się już w najbliższy weekend.
Spektakl "Misiaczek". To propozycja BTL na rodzinny, weekendowy wypad [KONKURS]
Fot: Białostocki Teatr Lalek

Wypad do teatru to doskonały pomysł na weekendowe popołudnie w gronie rodziny. Tu nauka łączy się ze świetną zabawą, a obcowanie ze sztuką napełnia nas energią na nadchodzący tydzień. Do obejrzenia familijnego spektaklu zaprasza nas Białostocki Teatr Lalek.

O misiu, który nie mógł zasnąć

Przedstawienie "Misiaczek" to historia pewnego misia, który za żadne skarby nie mógł zapaść w zimowy sen. Odwiedzają go jego przyjaciele: Sroka, Wiewiórka, Pszczółka i Zajączek. Każdy z nich ma swój własny pomysł na rozwiązanie tego problemu. Autorką tekstu jest Marta Guśniowska. To prosta, rymowana, a przede wszystkim przystosowana do najmłodszej części widowni historyjka, w której kryje się jednak coś więcej. Może rodzice małych fanów teatru znajdą tu receptę na bezsenność swoich pociech?

Uwagę przykuwa także niezwykle kreatywna scenografia tej sztuki. Jej pomysłodawczynią jest Gintare Vaivadaitė. Tradycyjne fotele zastąpiono tu kolorowymi poduchami. Przestrzeń sceniczna utrzymana jest w ciepłych barwach. Dominuje miękkość i plusz. Sielankowy nastrój potęgują także kojące melodie muzyczne, które stanowią idealne dopełnienie całego klimatu.

Aktorzy przez cały czas trwania spektaklu pozostawać będą blisko widowni. Wyposażeni w piękne, puchate lalki przechadzać się będą między małymi widzami. Artyści będą musieli sprostać niemałym wymaganiom maluchów i na bieżąco reagować na ich emocje i reakcje, które są nieprzewidywalne i zmieniają się wraz z grupą odbiorców. Przed nimi ogromne wyzwanie.

Reżyserem opowieści z pluszowej krainy jest Wiesław Czołpiński. Kojącą, idealnie wpisującą się w klimat przedstawienia muzykę opracował Piotr K. Klimek. Co ciekawe, na scenie zobaczymy zaledwie dwóch aktorów. Będą to Artur Dwulit oraz Sylwia Janowicz-Dobrowolska.

Przedstawienia już w najbliższy weekend!

Na naszym portalu trwa konkurs, w którym do wygrania są bilety na weekendowe spektakle, które odbędą się:

W sobotę (15 czerwca) o godzinie 14:00;
W sobotę (15 czerwca) o godzinie 16:00;
W niedzielę (16 czerwca) o godzinie 13:00;
W niedzielę (16 czerwca) o godzinie 15:00.

Zofia Kondraciuk
24@bialystokonline.pl

1117 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39