Spektakl muzyczny "Trzecia godzina gratis"

dodane dnia: 2024-02-19 przez: Dali01
Impreza Patronat BiałystokOnline.pl
Spektakl muzyczny "Trzecia godzina gratis"
Uwaga: impreza już się odbyła.
Termin imprezy: 2024-03-23
Organizatorzy zapraszają na spektakl muzyczny "TRZECIA GODZINA GRATIS".

Poruszające teksty, znakomita muzyka i niezwykłe umiejętności wokalno-aktorskie Wojana Trockiego sprawiają, że jego autorska opowieść wciąga i nie puszcza słuchacza. Wystarczy jeden krok, by wejść do rzeczywistości, która kryje się pod warstwą zabiegania i powierzchowności. "Trzecia godzina gratis" to spektakl na wskroś ludzki i szczery, choć autor zaprasza na opowieść... o psie.


TRZECIA GODZINA GRATIS to spektakl, którego akcja toczy się w Warszawie. Poznajemy jej różne zakamarki, bohaterów, którzy gubią się i odnajdują w tym nocnym anturażu. Zgrabnie skomponowana całość ma absolutnie blues-rockową duszę, ale wdziera się do tej przestrzeni grecka tragedia, czyli chór – kilka postaci komentujących i wchodzących w polemikę z bohaterami. Ludzka tragedia to czas, którego wiecznie brakuje, który ucieka, który rozmieniamy na drobne. Podarujcie sobie godzinę z Wojanem Trockim i zespołem. Do ceny biletu dorzucamy gratis radość z przeżywania muzyki na żywo ;)

Głównym bohaterem i narratorem jest Wojan Trocki. Wcielając się w postać Chudego Psa tworzy dynamiczne i bezpretensjonalne opowiadanie. Towarzyszy mu Hipolit Woźniak (gitara). Jego wyjątkowa muzyka jest w ciągłej interakcji ze słowami padającymi ze sceny. W ten sposób muzyk – kompozytor staje się także - pierwszoplanową postacią. Muzykę na żywo współtworzą również Jan Woźniak na kontrabasie, Artur Zajączkowski na perkusji i Robert Bielak na skrzypcach.


WOJAN TROCKI

Aktor, autor piosenek, piosenkarz. Występował na wielu scenach w Warszawie, rozwijał się aktorsko w trupie Pożar w Burdelu, a ostatnio współpracuje z teatrem Dada von Bzdulow przy spektaklu „Koniec Wielkiej Wojny” Urodził się w 1986 roku w Złotoryi. Syn poety i nauczycielki szybko zaczął zdobywać pierwsze sukcesy na scenie dzięki piosenkom. Doceniony przez Wojciecha Młynarskiego wygrał Festiwal Piosenki Francuskiej. Ukończył warszawską Akademię Teatralną im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie, następnie zmierzył się z postacią samego Bułhakowa w Mistrzu i Małgorzacie w Teatrze Nowym w Łodzi, gdzie wcielił się też i w Mistrza. Po wielu kolejnych kreacjach teatralnych, telewizyjnych, radiowych, szczątkowo i filmowych, podróżował przez rok po Francji, gdzie gromadził inspiracje i pisał piosenki. Utalentowany, zdeterminowany pasjonat, humanista, meloman, charyzmatyczny artysta z nieprzeciętną wyobraźnią i wrażliwością wobec świata został doceniony niejednokrotnie przez krytykę teatralną, a wykaz jego ról i możliwości, choć pokaźny, to jest jeszcze nieskończony.


HIPOLIT WOŹNIAK

Hipolit Woźniak rocznik 84, kompozytor, gitarzysta, multiinstrumentalista. Gitarzysta w zespołach: Wojan Trocki, Zavoyama Quartet, Maryna C., Nic Wielkiego, W.A.J.K Blisko współpracuje z Adamem Strugiem w jego zespołach: "Monodia Polska" oraz "Adam Strug Kompania", w którym gra zamiennie na mandolinie i kontrabasie. Prowadził młodzieżowy zespół muzyczny "Open Heart" przy fundacji "Otwarte Serce". Pomysłodawca i organizator wydarzenia muzycznego "Spontańce". Skomponował muzykę do spektakli dla teatru Guliwer ("Legenda o Syrence", "Choinka") oraz wielu spotów multimedialnych. Kompozytor oprawy muzycznej do gry komputerowej "Dr. Livingston i presume?" studia Vulpesoft. Autor muzyki do przedstawienia „Trzecia godzina gratis”. Ojciec trójki pociech.


JAN WOŹNIAK

Prekursor MILONGI, nauczyciel Tanga, miłośnik latynoamerykańskich rytmów, kontrabasista i starszy brat Hipolita. Współpracuje z Adamem Strugiem w jego zespołach: "Monodia Polska" oraz "Adam Strug Kompania". Gra z Wojanem Trockim od 2015 roku. Ojciec 3 pociech, a może 4, bo kontrabas o imieniu Lucjan też jest oczkiem w głowie Janka.


ARTUR ZAJĄCZKOWSKI

Artur Zajączkowski- perkusja, instrumenty perkusyjne. Grę na perkusji rozpoczął w 2004r. Kształcił się pod okiem najlepszych polskich perkusistów m.in.: Tomasza Łosowskiego, Kazimierza Jonkisza i Przemysława Kuczyńskiego. Poza aktywnością sceniczną i studyjną od 2012r. zajmuje się również działalnością edukacyjną. Jest współzałożycielem zespołu Zavoyama Quartet wykonującego akustyczny jazz, obecnie współpracuje również z zespołami: Wojan Trocki, Carmen Azuar, Bluemantic, Gant&Sawa, Noel Horta Sanchez, My River.


ROBERT BIELAK

Skrzypek, gitarzysta, kompozytor, aranżer, wizjoner. Art director CABARET dada Go. Absolwent mistrzowskiej klasy skrzypiec Antoniego Hoffmana olsztyńskiej PSSM. Studiował Animację Społeczno-Kulturalną na Wydziale Pedagogiki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

Laureat (skrzypek) trzech Grand Prix polskich Festiwali Piosenki Francuskiej: Lubin, Poznań i Warszawa. Laureat Grand Prix Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Aktorskiej –współtowarzysząc (skrzypce) Dariuszowi Siastaczowi ( aktor Scen Trójmiejskich –Teatr Muzyczny w Gdyni, Teatr Miejski - obecnie aktor filmowy i serialowy ).Laureat Grand Prix Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Autorskiej (skrzypek).Twórca i szef muzyczny grupy literacko-muzycznej SCENA BABEL (1999-2006 ).Kierownik muzyczny olsztyńskiego Teatru „Jaracza" za dyrektury JanuszaKijowskiego (2005-2007). W ciągu trzech sezonów napisał dla teatru 13ilustracji muzycznych i produkcji teatralnych (m. inn.: największa olsztyńska śpiewogra w historii olsztyńskiego "Jaracza" pt: " NIECH ŻYJEBAL...". Certyfikowany jako Marymoncki Muzyk Tunelowy (przez Jerzego Maksymiuka). Współpracował z warszawskimi teatrami ( m.in.: Teatr Roma, Współczesny, Studio, Rampa, Polski ). Artystycznie był związany lub współpracował z wieloma Artystami : Marek Ałaszewski i grupą KLAN, Mirosław Gil (Believe), Janusz Stasiak (ex-vocal grupy KORPUS), Marek Piekarczyk, Maciej Zembaty, ( koncerty i płyta „Wolność – znaczy freedom” ), Danuta Błażejczyk, Marta Andrzejczyk, Anna Czartoryska (koncerty i płyta „Morfina” ), Roman Kołakowski i Jego Teatr Piosenki(wieloletni szef PPA, tłumacz piosenek Nicka Cave'a, Toma Waitsa czy Leonarda Cohena), Teatr ES Waldemara Koperkiewicza - działający przy CKiS w Siedlcach - współpraca m. inn.: przy spektaklach i nagraniach płytowych "Herbertorium", "W tancbudzie tango", Question Mark z Bydgoszczy – grupa alternatywnego rocka ( na koncie kilka płyt ), Joanna Mioduchowska – stołeczna pieśniarka z kręgu piosenki literackiej, Agnieszka Symołon – olsztyńska wszechstronna wokalistka soulowo – jazzowa. Miłośnik piosenki z tzw „tekstem". Wizjoner muzyczny. Opracował autorski system nauki gry na gitarze i skrzypcach. Juror, teoretyk i zarazem czynny i koncertujący muzyk. Posiada ogromne doświadczenie w dziedzinie nauki na instrumentach strunowych oraz prowadzi warsztaty w zakresie interpretacji piosenki i improwizacji instrumentalnej. Jego hobby to poezja, słowo i scena. Uwielbia wszystko, co świeci i "błyszczy się". Produkuje i realizuje wszelkiego rodzaju projekty muzyczne i estradowo-teatralne, ( Cabaret dada Go).

Ciekawostka:
Był pierwszym wokalistą metalowej grupy VADER, a płyta doom- metalowej grupy NEOLITHIC, na której zamieścił swoje wizje odnosiły ogromne sukcesy we Francji, Skandynawii i Japonii.



Start o godz. 19:00.

1455 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39