Spektakle dla dzieci i dorosłych. Mamy zaproszenia do teatru [KONKURS]

2016.09.27 08:02
"Kulki", "Straszna piątka" i "Kandyd, czyli optymizm" - zaproszenia na te spektakle Białostockiego Teatru Lalek rozdajemy w dzisiejszych konkursach.
Spektakle dla dzieci i dorosłych. Mamy zaproszenia do teatru [KONKURS]
Fot: Krzysztof Bieliński
"Kandyd, czyli optymizm" - jedna z propozcyji BTL-u

"Kulki" to propozycja dla najmłodszych widzów. Twórcy przedstawienia zapraszają na wyprawę w świat kolorowych kulek, które niczym atomy tworzą tajemnicze materialne krainy. W wielości barw i plątaninie dźwięków pojedyncze kuliste elementy łączą się w zadziwiające kompozycje, wzbogacając tym samym teatralny wszechświat. Czy w tak wielobarwnej rzeczywistości, poznając i oswajając otoczenie, łatwo odnaleźć prawdziwego przyjaciela?

Kolejnym spektaklem jest "Straszna piątka" - również dla dzieci, ale nieco starszych. To opowieść o potrzebie akceptacji, którą odczuwa wyjątkowo szpetna piątka towarzyszy mieszkających pod mostem. Okazuje się, że ropucha, szczur, nietoperz, pająk i hiena również chcieliby być lubiani przez inne, łaskawiej wyposażone przez naturę zwierzątka. I to się udaje! Wystarczy tylko odkryć przed innymi swoje zdolności, dodać do tego trochę entuzjazmu i z pomysłu na biznes uczynić wielki sukces.

BTL zaprasza też na "Kandyda" - powiastkę filozoficzną z połowy XVIII w., której Wolter nie odważył się podpisać swoim imieniem. Losy głównego bohatera - naiwnego i ciekawego świata Kandyda - pokazane są na tle wielkich wydarzeń historycznych (wojna siedmioletnia, trzęsienie ziemi w Lizbonie, szalejąca inkwizycja). Spektakl jest pełen komicznych scen i zwrotów akcji.

Przedstawienia są grane w dniach 30 września - 2 października.

Więcej o spektaklach:
Jak okiełznać 1000 kulek? Ciekawy eksperyment dla dzieci,
Interaktywny spektakl nie tylko dla dzieci. Są też przebojowe piosenki,
Brawurowy spektakl. Nowoczesny i pełen zwrotów akcji "Kandyd"

Wygraj bilety: Konkursy

Repertuar teatrów

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1196 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39