Spektakle w BTL-u. Czekają zaproszenia [KONKURS]

2018.03.07 16:55
"Karnawał zwierząt", "Palko" i "Krótki kurs piosenki aktorskiej" - zaproszenia na te spektakle Białostockiego Teatru Lalek rozdajemy w dzisiejszych konkursach.
Spektakle w BTL-u. Czekają zaproszenia [KONKURS]
Fot: Krzysztof Bieliński
W repertuarze jest spektakl "Palko"

Każda z miniatur "Karnawału zwierząt" ukazuje inne zwierzę: osły, żółwie, słonie, łabędzie. Są one jednak tylko pretekstem do pokazania ludzkich słabości, wartości i relacji. Spektakl inspirowany dziełem Charles Camille’a Saint-Saëns pozwoli młodym widzom zachwycić się muzyką, a w tańcu i zabawie odkryć cały wachlarz zachowań i emocji, którymi kieruje się człowiek.

Czy znacie Palko? A może pamiętacie go ze spektaklu "Lenka"? Jeśli nie, na pewno chętnie go poznacie - to chłopiec ciekawy świata, który odkrywa go jeżdżąc na swojej ulubionej hulajnodze. Ma bogatą wyobraźnię, którą rozwija czytając mnóstwo książek. Jest bardzo podobny do swoich rówieśników - wesoły, pomocny, koleżeński - z jedną różnicą. Jest odrobinkę nieporadny... Czy mimo tego uda mu się odnaleźć prawdziwą przyjaźń? By się o tym przekonać - wystarczy przyjść na "Palko". To kameralne, uczące tolerancji oraz akceptacji przedstawienie dla najmłodszych widzów.

"Krótki kurs piosenki aktorskiej" to utrzymany w tonie kabaretowym autorski spektakl reżysera - Wojciecha Szelachowskiego i kompozytora - Krzysztofa Dziermy. Fabuła sztuki nie jest skomplikowana: Karolek, poczciwina w wyświechtanym płaszczu, berecie z antenką i z nieodłączną teczką, w której kryje się świeża porcja kaszanki, odwiedza swego ciężko chorego brata. Nie byłoby w tym nic niezwykłego, gdyby nie fakt, iż jego brat jest znanym kompozytorem teatralnym, natomiast Karol żywi wręcz patologiczną niechęć do kultury - według niego teatr jest miejscem, w którym zgraja darmozjadów wyprawia błazeństwa. Nie przeczuwa nawet, że tym razem wizyta w domu chorego odmieni jego życie...

Wygraj bilety: Konkursy

Repertuar Białostockiego Teatru Lalek

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1372 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39