Sprawcy serii włamań i kradzieży zatrzymani

2013.03.01 00:00
Hajnowscy policjanci zatrzymali 5 sprawców kilkunastu włamań i kradzieży, do których doszło na terenie gminy Hajnówka i Narew. Łączna wartość poniesionych strat to ponad 9 tysięcy złotych.
Sprawcy serii włamań i kradzieży zatrzymani
Fot: KWP

Policjanci z Hajnówki zatrzymali 5 sprawców serii włamań i kradzieży, do których dochodziło na terenie miejscowości położonych w gminie Hajnówka i Narew. Zdarzenia te miały miejsce w okresie od listopada 2012 roku do 27 lutego bieżącego roku. Do zarzucanych mężczyznom czynów należą m.in. włamania do domów, budynków gospodarczych oraz kradzieże z posesji. Czterech spośród nich, w wieku od 17 do 22 lat, zostało zatrzymanych przez policjantów w minioną środę na gorącym uczynku kradzieży pługa ciągnikowego, znajdującego się na polu w pobliżu miejscowości Rzepiska.

Ich łupem padały najczęściej narzędzia, maszyny rolnicze oraz części, a także inne urządzenia wykonane z metalu. Łączna wartość poniesionych strat to ponad 9 tysięcy złotych. Jak ustalili policjanci, kradzione przedmioty były systematycznie sprzedawane w punktach skupu złomu.

Wczoraj cała piątka usłyszała zarzuty i przyznała się do popełnienia zarzucanych im czynów. Teraz młodzi mężczyźni za swoje postępowanie odpowiedzą przed sądem.

(źródło: podlaska.policja.gov.pl)

Małgorzata Cichocka
24@bialystokonline.pl

Polecamy
Blask Sklep Jubilerski
Blask Sklep Jubilerskiul. Antoniukowska 56 lok. 26A/3 (Galeria Antoniuk)
15-845 Białystok

Więcej informacji
1056 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39