Środek lasu, stolik turystyczny, a przy nim sprzedawcy obserwujący zmieniający się świat

2024.04.08 06:21
Przydrożni handlarze regionalnych dóbr spędzają czas na leżakach, otoczeni polską scenerią, podczas zmieniających się pór roku. Spędzają czas na rozmowach. Taki świat pokaże nam spektakl "Zrobie co zechce" Teatru Porywacze Ciał.
Środek lasu, stolik turystyczny, a przy nim sprzedawcy obserwujący zmieniający się świat
Fot: Materiały organizatora

Spektakl "Zrobie co zechce" Teatru Porywacze Ciał zostanie zaprezentowany w sobotę (13 kwietnia) na scenie Nie Teatru.

Spektakl "Zrobie co zechce"

Spektakl "Zrobie co zechce" to mieszanka komedii i tragedii na scenie, osadzonej w polskich realiach. Głównymi bohaterami tej sztuki są Kachna i Maciej, którzy spędzają czas na siedzeniu przy polskiej drodze w tradycyjnych strojach ludowych, sprzedając lokalne produkty. Choć na pierwszy rzut oka mogą wydawać się zwykłymi sprzedawcami, ze względu na małą ilość klientów, stają się przewodnikami głębszych refleksji nad współczesnym światem.

Sztuka stworzona jest przez poznański Teatr Porywacze Ciał, który istnieje od 1992 roku. Tworzy go dwójka aktorów - Katarzyna Pawłowska i Maciej Adamczyk. Teatr ten jest pionierem w reakcji na zmiany jakie zaszły w Polsce po reformach przełomu lat 80. i 90. ubiegłego wieku, prezentując to na scenie teatralnej. W swoich sztukach odnoszą się do rzeczywistości ekonomicznego wzrostu, konsumpcjonizmu i wolnego rynku. Oprócz tego, nawiązują również do tradycji literackich. W ich sztukach świat nie jest jednoznaczny i poddawany jest wielu interpretacjom.Organizujemy konkurs, w którym można wygrać zaproszenie na spektakl. Można wziąć w nim udział TUTAJ.

Więcej informacji: Spektakl "Zrobie co zechce" - Teatr Porywacze Ciał

Daria Lickiewicz
24@bialystokonline.pl

879 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39