Starosielce zyskają nowe miejsce do aktywności

2018.03.08 18:54
Na Starosielcach powstanie nowy plac zabaw i siłownia pod chmurką. Miasto przystępuje do realizacji jednego z projektów budżetu obywatelskiego.
Starosielce zyskają nowe miejsce do aktywności
Fot: Marcin Jakowiak/UM Białystok

Piaskownica, karuzela, huśtawka dla młodszych i oraz urządzenia do ćwiczeń dla starszych i dodatkowo stoły do gry w szachy. Wszystko to pojawi się przy ul. Szkolnej na Starosielcach po zrealizowaniu przez miasto jednego z projektów z Budżetu Obywatelskiego 2017, zakładającego stworzenia w tym miejscu nowego placu zabaw i siłowni pod chmurką. Właśnie ogłoszono przetarg na opracowanie koncepcji projektowej i budowę.

- Dzięki budżetowi obywatelskiemu, na życzenie mieszkańców, na terenie naszego miasta powstanie kolejne miejsce do uprawiania sportu i aktywnego spędzania wolnego czasu – mówi zastępca prezydenta Adam Poliński.

Wspomniany projekt o dużo mówiącej nazwie: Centrum rekreacyjno-sportowe "Starosielce", w głosowaniu mieszkańców otrzymał aż 1,7 tys. głosów. Zakłada się, że będzie on skończony na jesień tego roku. Oferty można jednak składać do 22 marca.

Mateusz Nowowiejski
mateusz.nowowiejski@bialystokonline.pl
1320 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39