"Start-Up Academy" - dzieciaki nauczą się przedsiębiorczości na UwB

2018.06.11 11:39
Uniwersytet w Białymstoku zdobył dofinansowanie kolejnego projektu w programie Narodowego Centrum Badań i Rozwoju "Uniwersytet Młodego Odkrywcy".
"Start-Up Academy" - dzieciaki nauczą się przedsiębiorczości na UwB
Fot: UwB

Uczniowie szkół podstawowych będą mogli rozwijać swoje umiejętności i zainteresowania. Białostocka uczelnia została doceniona za realizację poprzednich projektów skierowanych nie tylko do studentów i kadry dydaktycznej, ale też osób "z zewnątrz" i w rankingu znalazła się na 14. pozycji z 204.

Nabór do najnowszego projektu "Start-Up Academy" - ruszy we wrześniu. Przygotowana ścieżka edukacyjna będzie polegała na realizacji 3 modułów: Współpracuję – Myślę – Rozwiązuję; ABC Przedsiębiorczości; Mój własny start-up – od pomysłu do wdrożenia. Udział w niej będzie mogło wziąć 144 uczniów z podlaskich podstawówek.

- Celem projektu jest rozwój kompetencji uniwersalnych, niezbędnych na rynku pracy, takich, które będzie można wykorzystać w przyszłości bez względu na to, w jakiej branży czy firmie podejmie się pracę – wyjaśnia Karina Sachpazidu-Wójcicka, dyrektor Wschodniego Ośrodka Transferu Technologii Uniwersytetu w Białymstoku. – Projekt przewiduje zajęcia służące rozbudzeniu ciekawości poznawczej uczniów, inspirowaniu do twórczego myślenia, propagowaniu postawy proinnowacyjnej czy rozwijaniu zainteresowań i pasji – dodaje.

Wiele dzieci, które wezmą udział w przedsięwzięciu będzie miało szansę po raz pierwszy zobaczyć jak wygląda środowisko akademickie i je poznać. Organizatorzy liczą na to, że uczniowie polubią uniwersytet i będą chcieli w późniejszych latach podjąć tu naukę.

- To inwestycja w przyszłość młodego człowieka, która z pewnością zaprocentuje w jego życiu - twierdzi Barbara Dudel.

Co ważne – rodzice małych żaków także będą mogli się nieco dokształcić. Zaplanowano im zajęcia dotyczące wspierania talentów i zdolności ich pociech.

- Poprzez tego typu działania, skierowane nie do studentów czy kadry dydaktycznej, ale do grup spoza uczelni, uniwersytet wypełnia swoją trzecią misję, czyli działa na rzecz własnego otoczenia. W przyszłości będzie to coraz ważniejszy aspekt funkcjonowania uczelni – podkreśla Sachpazidu-Wójcicka.

Na swój najnowszy projekt białostocki uniwersytet otrzymał ponad 343 tys. zł.

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

1791 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39