"Studenci Studentom w OiFP" - wernisaż i koncert

dodane dnia: 2023-05-31 przez: kul57
Uwaga: impreza już się odbyła.
Termin imprezy: 2023-06-06
PROGRAM KONCERTU:

Wystąpią Studenci Wydziału Instrumentalno-Pedagogicznego, Edukacji Muzycznej i Wokalistyki Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina, Filia w Białymstoku

1. Julia Mazur i Paweł Kalata - fortepian

Zespół kameralny przygotowany przez dr Annę Misior

FRANZ SCHUBERT (1797-1828) – Fantazja f-moll na 4 ręce

2. Paweł Kalata – fortepian (stud. I/I w klasie fortepianu dr hab. Katarzyny Makal – Żmudy, prof. UMFC)

FRYDERYK CHOPIN (1810-1849) – Berceuse Des-dur op.57

3. Wiktoria Podgrudna - skrzypce (II r., I st., stud. prof. dra hab. Włodzimierza Promińskiego)

Julia Mazur - fortepian (II r., I st., stud. dr hab. Katarzyny Makal-Żmudy, prof. UMFC)

Zespół kameralny przygotowany przez mgra Marcina Gałeckiego

LUDWIG VAN BEETHOVEN (1770-1827) – Sonata a-moll na skrzypce i fortepian nr 4, op.23

cz. I Presto, cz. II Andante scherzoso, più Allegretto

WYSTAWA - AUTORZY PRAC

Studenci Architektury Krajobrazu Wydziału Budownictwa i Nauk o Środowisku Politechniki Białostockiej

Oliwia Chylińska - „Pożądanie"

Marta Gryc - „Lazurowe wybrzeże"

Izabela Kozak - „Ostatnie tango"

Joanna Laszczkowska - „Fibonacci"

Karolina Lipska - „Montagna"

Agnieszka Mackiewicz - „Luna"

Natalia Miłosz - „Trzmielik"

Karolina Sadowska - „Winter falls"

Kamila Sawicka - „Efekt motyla"

Agata Szymanowska - „Atrament"

Katarzyna Wojtecka - „Speranza"

Bogusława Płońska - „Złoty środek"

Klaudia Gromadzka - „Rozdarta kartka papieru"

Julia Nikołajuk - „Złota otchłań"

Natalia Ostrowska - „Blaska"

Łukasz Hryniewicki - „Bleedinggold"

Waleria Wróblewska - „Ulotna chwila"

Aleksiej Jurewicz - „Zło to"

Paweł Kołoszko - „Niepełność"

Monika Siemienkiewicz - „Gold Riviera"

Beata Sołowiej - „Złoty trójkolor"

Elżbieta Zalewska - „Mirage"

Oliwia Lipińska - „Hipnoza"

Maja Szolc - „La souffrance"

Gabriela Jurska - „Magenta sunshine"

Karolina Nikołajuk - „Strategia"

Natalia Tochwin - „Wizje senne"

Dominika Rećko - „Dziewięć światów"

Patryk Myszukiewicz - „Pareidolia w złocie"

Magdalena Korytkowska - „Złoto El Dorado"

„Studenci Studentom w OiFP" to tytuł projektu, który powstał we współpracy Wydziału Budownictwa i Nauk o Środowisku Politechniki Białostockiej z Operą i Filharmonią Podlaską oraz Uniwersytetem Muzycznym Fryderyka Chopina.

Pod czujnym okiem Pani Elżbiety Orzechowskiej-Klimowicz prowadzącej przedmioty projektowe oraz zajęcia z rysunku i malarstwa, w tym również koło naukowe ARTchitektura poświęcone tej tematyce, studenci Architektury Krajobrazu stworzyli serię geometrycznych kompozycji na płótnach. Zadaniem autorów było użycie czerni i złota z dodatkiem jednego dowolnie wybranego koloru.

Obrazy o formacie 70x70 cm powstały w takiej formie dzięki teorii zasad kompozycji ̶ układ geometrycznych brył malowanych akrylą na płótnie z elementami złoconymi, nie tylko farbą, ale również płatkami sztucznego złota.

Głównym tematem obrazów są reguły tworzenia rozkładu figur geometrycznych w projekcie. Złoty podział odcinka, złote punkty obrazu, Spirala Fibonacciego, podziały w ciągach geometrycznych i arytmetycznych, przekątne i osie symetrii ̶ to konfiguracje pokazujące solidny warsztat projektowy adeptów. Prace stworzone zostały w roku akademickim 2022/2023.

Wystawę zdobić będzie kilkadziesiąt dzieł przyszłych architektów krajobrazu.

Płótna można zobaczyć w Sali wystawowej Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku przy ulicy Odeskiej 1 od 6 czerwca do 10 września 2023 r.

Prezentowane prace są dowodem na to, że wystarczą chęci i pasja, aby stworzyć coś wyjątkowego.

Wielkie zaangażowanie studentów oraz wytrwałość w pracy i chęć do zdobywania wiedzy pokazały, że każdy może osiągnąć poziom, którego nie powstydziłby się doświadczony projektant.

Ramą do prezentowanych obrazów podczas wernisażu będzie koncert, który wykonają studenci Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina Filii w Białymstoku, a dopełnieniem wielkiego wydarzenia stanie się wnętrze budynku Opery i Filharmonii Podlaskiej.

Koncert i wystawa to wspaniały wyraz współpracy studentów dwóch białostockich uczelni oraz instytucji stanowiącej aktualnie centrum kulturalne regionu, a także niezwykle twórcze spotkanie dwóch środowisk ̶ artystycznego i inżynierskiego.

Gość Specjalny Wydarzenia – ROBERT KONIECZNY

ROBERT KONIECZNY (ur. 1969 w Katowicach) – polski architekt, absolwent Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej w Gliwicach. W 1996 roku uzyskał certyfikat New Jersey Institute of Technology. Szef biura KWK Promes powstałego w 1999 roku. W 2012 roku został niezależnym ekspertem Fundacji Miesa van der Rohe. Konieczny był dwunastokrotnie nominowany do Nagrody im. Miesa van der Rohe.

Ukończył studia na Wydziale Architektury Politechniki Śląskiej w Gliwicach. W 1999 roku założył biuro architektoniczne KWK Promes. W 1996 roku uzyskał certyfikat New Jersey Institute of Technology.

W 2008 roku Konieczny został laureatem „Europe 40 under 40", przyznawanej przez The European Centre for Architecture Art Design and Urban Studies and The Chicago Athenaeum. W 2011 roku otrzymał doroczną nagrodę Ministra Kultury za wybitne osiągnięcia w dziedzinie architektury, jako drugi architekt w historii przyznawania tej nagrody. W 2012 roku został niezależnym ekspertem Fundacji Miesa van der Rohe.

Projekty i nagrody

Projekty Roberta Koniecznego i jego pracowni zdobyły wiele nagród i wyróżnień.

Za projekt Domu Aatrialnego przyznano Koniecznemu Nagrodę House of the Year 2006 w konkursie portalu World Architecture News na najlepszy dom mieszkalny na świecie.

W 2007 roku pracownia KWK Promes znalazła się na liście 44 najlepszych młodych architektów świata wydawnictwa „Scalae". W tym samym roku magazyn „Wallpaper" zaliczył pracownię Roberta Koniecznego do 101 najbardziej ekscytujących biur architektonicznych na świecie.

W 2008 roku Międzynarodowe jury Museum of Architecture and Design w Chicago zaliczyło Dom Aatrialny i Dom Ukryty do najlepszych budynków świata.

W 2009 roku Dom Bezpieczny znalazł się w finale World Architecture Festival Awards 2009 w Barcelonie, wśród najlepszych realizacji świata, a Dom OUTrialny w tym samym roku został zakwalifikowany do finału Nagród LEAF 2009 w Berlinie, konkursu dla najbardziej nowatorskich budynków świata.

W lutym 2012 roku Dom Aatrialny został najlepszym budynkiem III RP w plebiscycie architektonicznym ogłoszonym przez tygodnik Polityka. W pierwszym tego typu plebiscycie w Polsce, gdzie spośród 15 nominowanych obiektów najlepszy budynek wybierali sami czytelnicy.

25 stycznia 2016 został otwarty budynek Muzeum Narodowego w Szczecinie – Centrum Dialogu Przełomy, stanowiący hybrydę placu miejskiego, kwartału zabudowy i budynku podziemnego. Biuro wygrało konkurs w 2009 roku[2]. Budynek zdobył nagrodę World Building of the Year 2016 podczas Światowego Festiwalu Architektury (World Architecture Festival) 2016[3] oraz nagrodę European Prize for Urban Public Space w 2016[4].

Szczególnym wyróżnieniem dla Architekta jest tytuł Najlepszego Domu Świata dla Arki Koniecznego w ogólnoświatowym konkursie Wallpaper Design 2017.

W roku 2019 Dom Kwadrantowy został podwójnie nagrodzony w konkursie ArchitizerA+ Awards.

Robert Konieczny jest jednym z najczęściej publikowanych za granicą polskich architektów. Jego realizacje znalazły się w najważniejszych publikacjach, w tym dwukrotnie w „The Phaidon Atlas of Contemporary World Architecture", serii książek wydawnictwa Taschen. W książce „European Architecture since 1890" światowej sławy krytyka – Hansa Ibelingsa – KWK Promes została wymieniona jako jedyna współczesna pracownia z Polski, która wniosła wkład w rozwój architektury europejskiej.

6 czerwca, wtorek, godz.18:00 - foyer dolne OPERY I FILHARMONII PODLASKIEJ, ul. Odeska 1, Białystok.

Bezpłatne bilety wejściowe do odbioru w kasie OiFP (ul. Odeska 1)



1371 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39