Sw@da i Nika tradycyjnie i współcześnie o Podlasiu

2023.06.02 16:21
Znany podlaski artysta - Sw@da znów zrobił muzyczny szum. Tym razem z Niką Jurczuk nagrał tradycyjny utwór we współczesnej aranżacji. Głos młodej wokalistki i muzyczna adaptacja zachwyca!
Sw@da i Nika tradycyjnie i współcześnie o Podlasiu
Fot: Karol Moch

Sw@da jest producentem muzycznym, który był już nominowany do nagrody Fryderyka. Zasłynął z projektu muzycznego z Karoliną Cichą. Przeczytaj o płycie.

"Trava Murava" to nowy utwór zrealizowany wspólnie z Niką - wielokrotnie nagradzaną wokalistką związaną m.in. z zespołami Żemerwa i Hajda Banda.

Piosenka to niesamowita fuzja dźwięków. Tradycyjna pieśń ludowa została zderzona ze współczesnym brzmieniem instrumentów elektronicznych i aranżacją typową dla takich gatunków jak afrobeat, amapiano czy house. Dało to niesamowity efekt. Dzięki temu tradycja wybrzmiewa na nowo, jest lekko niepokojąca, a jednocześnie porywająca.

Artyści postanowili zarejestrować poszczególne ścieżki piosenki, w tym wokalne, podczas realizacji wideo do utworu. Taki koncept podkreślał autentyczność występu. W rezultacie powstał niezwykle wzruszający mikro-teledysk nagrany o wschodzie słońca w przepięknej dolinie Supraśli.

To jest nasz podlaski głos! - pisze jedna z internautek. Tego było trzeba na naszej rodzimej scenie muzycznej! - można przeczytać w komentarzach.Przedsięwzięcie zostało zrealizowane dzięki wsparciu artystów związanych z Podlasiem oraz w partnerstwie z Województwem Podlaskim.

Anna Kulikowska
anna.kulikowska@bialystokonline.pl

935 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39