Świat kolorowych kulek, podróż w intymny świat teatru i wiele więcej! [KONKURS]

2024.01.23 11:50
W najbliższym czasie na deskach Białostockiego Teatru Lalek będą prezentowane spektakle "Kulki", "Historia księcia H." i "Andersen kosmiczny agent". "Kulki" przedstawia podróż w świat kolorowych kulek, "Historia księcia H." ukazuje intymne kulisy aktorskiego życia, natomiast "Andersen kosmiczny agent" przenosi widzów w podróż przez czas i przestrzeń.
Świat kolorowych kulek, podróż w intymny świat teatru i wiele więcej! [KONKURS]
Fot: Białostocki Teatr Lalek/Facebook

Spektakl "Kulki" będzie prezentowany w piątek (26 stycznia) i wtorek (30 stycznia), "Historia księcia H." w sobotę (27 stycznia) i niedzielę (28 stycznia), natomiast "Andersen kosmiczny agent" w sobotę (27 stycznia) i niedzielę (28 stycznia). Wszystkie spektakle będą prezentowane w Białostockim Teatrze Lalek.

"Kulki"

"Kulki" to widowisko skierowane przede wszystkim do najmłodszych widzów. W tym przedstawieniu widzowie zaproszeni są do wyprawy w świat kolorowych kulek, które niczym atomy tworzą tajemnicze materialne krainy. W otoczeniu pełnym intensywnych barw i melodii, spektakl stawia pytanie: Czy w tak wielobarwnej rzeczywistości, poznając i oswajając otoczenie, łatwo odnaleźć prawdziwego przyjaciela?

W obsadzie spektaklu "Kulki" znajdują się Agata Stasiulewicz, Piotr Wiktorko i Magdalena Ołdziejewska. Za scenografię odpowiada Berenika Zimnoch, natomiast muzykę stworzył Patryk Ołdziejewski. Opieką artystyczną zajmuje się Jacek Malinowski.

"Historia księcia H."

"Historia księcia H." to monodram, który zabiera widzów w intymną podróż do świata teatru, odsłaniając kulisy aktorskiego życia. Głównym bohaterem spektaklu jest Horacy, który przygotowuje się do roli księcia Hamleta w jednym z najważniejszych przedstawień swojej kariery.

W sztuce na scenie występuje Błażej Piotrowski. Za scenariusz, reżyserię oraz opracowanie muzyczne odpowiada Jacek Malinowski, natomiast za scenografię Michał Wyszkowski.

"Andersen kosmiczny agent"

"Andersen kosmiczny agent" to spektakl, który przenosi widzów w podróż przez czas i przestrzeń. Akcja rozgrywa się w roku 3333 na planecie Dziewanna, gdzie dwaj bohaterowie, Wojtek Pryszcz i Hans Christian Andersen, zostają wydaleni ze Szkoły Kosmicznych Agentów z powodu swojej ludzkiej natury. W obliczu tego wyzwania postanawiają udowodnić, że ludzkość ma w sobie potencjał do naprawiania, a nie tylko niszczenia.

W obsadzie znajdują się Magdalena Ołdziejewska, Agnieszka Sobolewska, Jacek Dojlidko, Piotr Wiktorko, Agata Stasiulewicz, Ewa Żebrowska, Mateusz Smaczny i Maciej Zalewski. Autorką sztuki jest
Małgorzata Sikorska-Miszczuk, za reżyserię odpowiada Ewa Piotrowska, a asystentem reżysera jest Jacek Dojlidko. Scenografię do sztuki stworzył Michał Dracz, natomiast muzykę Wojciech Błażejczyk.

Organizujemy konkursy, w których można zdobyć bilety na spektakle. Można wziąć w nich udział TUTAJ, TUTAJ i TUTAJ.

Więcej informacji:
"Kulki" w BTL
"Historia księcia H." w BTL
"Andersen kosmiczny agent" w BTL

Daria Lickiewicz
24@bialystokonline.pl

746 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39