Świetne kino, spotkanie z podróżnikiem, wystawa i Akcja Zima. BOK ma wiele do zaoferowania

2023.01.20 13:50
W Białostockim Ośrodku Kultury jak zawsze czeka na chętnych wiele ciekawych wydarzeń. W foyer Kina Forum dostępna jest jeszcze wystawa Grand Press Photo, w samym kinie szykują się przedpremiery i premiery, a specjalnie dla dzieci - Akcja Zima 2023.
Świetne kino, spotkanie z podróżnikiem, wystawa i Akcja Zima. BOK ma wiele do zaoferowania
Fot: Materiały prasowe
Film "W gorsecie"

Oferta Białostockiego Ośrodka Kultury obfituje w różnorakie imprezy.

Do 30 stycznia w foyer Kina Forum można oglądać wystawę fotografii, które zostały nagrodzone w ogólnopolskim konkursie Grand Press Photo. To zdjęcia ważne, poruszające. Na wystawę składa się 48 fotografii pojedynczych, 11 fotoreportaży, 5 projektów dokumentalnych oraz 8 zdjęć pojedynczych i 3 fotoreportaże w kategorii Young Poland. Czytaj więcej: 302 najlepsze zdjęcia na wystawie Grand Press Photo.

Zaś w Kinie Forum będzie można obejrzeć nagradzane i doceniane przez międzynarodową opinię publiczną dzieła. W piątek (20.01) w ramach Psychoanalitycznych Spotkań Filmowych odbędzie się pokaz filmu "Wieloryb".

W niedzielę (22.01) o godz. 18:15 na widzów czeka pokaz przedpremierowy filmu "Aftersun". Jest to jedno z największych olśnień tegorocznych festiwali, od Cannes aż do Toronto. Dzieło opowiada losy młodego ojca i jego córki, którzy wyjeżdżają razem do tureckiego kurortu. Podczas wspólnych wakacji stają się sobie bliżsi niż kiedykolwiek.

Natomiast w poniedziałek (23.01) o godz. 18:15 będzie można również przedpremierowo obejrzeć film "W gorsecie". To obraz, który ukazuje cesarzową Sisi jako skandalistkę, buntowniczkę, a jednocześnie najpiękniejszą i intrygującą postać swojej epoki.

W ramach DKF Seniora będzie można zobaczyć film "Niebezpieczni dżentelmeni". Pokaz odbędzie się w środę (25.01), o godz. 10:00.

Na pewno wielu widzów nie może doczekać się, by obejrzeć film "Chleb i sól". Film będzie wyświetlany od piątku (27.01). Pełnometrażowy debiut Damiana Kocura zdobył Nagrodę Specjalną Jury na MFF w Wenecji, Nagrody Dziennikarzy, Jury Młodych i Polskiej Federacji Dyskusyjnych Klubów Filmowych na Festiwalu Filmowym w Gdyni, a także nagrody na Golden Orange Film Festival (Antalya), Festival Internacional de Cine de Gijón, na Festiwalu Młodego Kina Wschodnioeuropejskiego w Cottbus, Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Kairze i na gdańskim All About Freedom Festival. Jest to historia Tymoteusza - pianisty, który na chwilę wraca w swoje rodzinne strony, do niewielkiego miasteczka, gdzie czas jakby stanął w miejscu. Jest to swoiste studium życia w tzw. prowincjonalnej Polsce.

Ponadto 30 stycznia w kinie Forum odbędzie się przedpremiera filmu Film "Podejrzana".

Natomiast w ostatni dzień stycznia na wszystkich chętnych czekać będzie spotkanie w ramach DKF "GAG", podczas którego będzie można obejrzeć film "Chleb i sól" i spotkać się z samym reżyserem dzieła, Damianem Kocurem. Dyskusyjny Klub Filmowy "Gag" rozpocznie się o godz. 19:00.

W BOK-u nie zabraknie muzyki. W sobotę (21.01) zaprasza na koncert "Blues Fama: Kielak plays Skiba". Wydarzenie odbędzie się o godz. 19:00 w Klubie Fama. Szczegóły koncertu: Koncert wspomnień o Ryszardzie "Skibie" Skibińskim.

Białostocki Ośrodek Kultury przygotował również nie lada gratkę dla ciekawych świata. W ramach cyklu będzie można usłyszeć opowieści o Hawanie z ust Adama Kwaśnego. Spotkanie to odbędzie się we wtorek (24.01), o godz. 18:00 w Klubie Fama. Hawana - tajemnicze miasto światła i ruin. Będzie można poznać je bliżej.

Dzieci w mieście nie muszą się nudzić! Mogą skorzystać z feryjnej oferty BOK-u. Akcja Zima 2023 to interesujące warsztaty oraz pokazy filmowe. Poznaj szczegóły: Akcja Zima 2023.

Anna Kulikowska
anna.kulikowska@bialystokonline.pl

1149 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39