Święty Mikołaj odwiedzi Bielsk Podlaski. Odbędzie się także jarmark oraz konkursy

2022.12.01 15:46
Prawdziwy św. Mikołaj z Rovaniemi odwiedzi Bielsk Podlaski już w sobotę (3.12). Przy tej okazji odbędzie się również jarmark świąteczny oraz liczne konkursy z nagrodami.
Święty Mikołaj odwiedzi Bielsk Podlaski. Odbędzie się także jarmark oraz konkursy
Fot: Michał Kardasz

Konsul Honorowy Finlandii, Fundacja Unitalent, Fundacja Arhelan Społecznie Odpowiedzialni wraz z urzędem miasta organizują wizytę prawdziwego Mikołaja w Bielsku Podlaskim.

Każdy będzie mógł spotkać św. Mikołaja w sobotę (3.12) na placu Fundacji Arhelan przy ul. Piłsudskiego. Wizycie towarzyszyć będzie mnóstwo atrakcji oraz konkursy, do udziału w których organizatorzy zaprosili dzieci i młodzież ze szkół i przedszkoli.

Jednym z takich konkursów są prezentacje, które poszczególne placówki miały nagrać i które będą mogły zaprezentować podczas jarmarku. Drugi konkurs dotyczy najpiękniej ubranej choinki. Choinki już 1 grudnia przygotuje Nadleśnictwo Bielsk Podlaski i ustawi je przy ratuszu. Przedszkola udekorują je ekologicznymi ozdobami, a mieszkańcy w głosowaniu wskażą tę, która została najpiękniej udekorowana.

W tym roku wizycie Mikołaja towarzyszyć będzie Jarmark Bożonarodzeniowy na placu Arhelanu (al. Piłsudskiego 45), który rozpocznie się o godz. 14:00. Na miejscu będzie można nie tylko spróbować i kupić miejscowe specjały kulinarne, ale też na kilka godzin przenieść się w świat prawdziwego Mikołaja. Na placu stanie scena, na której wystąpią m.in. dzieci biorące udział w projekcie "Zadziw Mikołaja, czyli zaprezentuj się na 100 procent" oraz miejscowi artyści. Jedną z perełek scenicznych będzie "Opowieść wigilijna" w wykonaniu aktorów Teatru The Mask.

Mnóstwo atrakcji będzie też poza sceną. Na placu stanie karuzela wenecka, a dzieci wraz z rodzicami będę mogły tworzyć na stoiskach kreatywnych, gdzie m.in. odbywać się będą warsztaty wypiekania pierników czy stoisko pisania listów do Mikołaja. Sam Mikołaj zaś zajmie zaszczytne miejsce w specjalnie zaaranżowanym dla niego pokoju z kominkiem wzorowanym na tym oryginalnym z Laponii. Tam chętni będą mogli zrobić sobie z nim zdjęcie.

Szczegółowy program wydarzenia.

Anna Kulikowska
anna.kulikowska@bialystokonline.pl

1078 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39