Szefowie Agencji Rynku Rolnego odwołują się od wyroków

2014.02.20 00:00
Byli prezesi Agencji Rynku Rolnego odwołują się od wyroku białostockiego sądu. Na początku roku zostali oni skazani za przekroczenie uprawnień w zakresie zatrudniania pracowników.
Szefowie Agencji Rynku Rolnego odwołują się od wyroków
Fot: ŁW

Po blisko dwuletnim procesie, w styczniu 2013 roku Sąd Rejonowy w Białymstoku skazał dwóch byłych prezesów Agencji Rynku Rolnego za przekroczenie uprawnień podczas zatrudniania pracowników. Sprawa wyszła na jaw dzięki prowokacji dziennikarskiej jednej z ogólnopolskich telewizji. Dziennikarz, podający się za znajomego ministra rolnictwa zadzwonił do prezesa białostockiego oddziału i poprosił o załatwienie mu pracy. Kiedy sprawa ujrzała światło dzienne okazało się, że już wcześniej miały miejsce podobne sytuacje nepotyzmu.

Skazani prezesi do końca sprawy nie przyznawali się do winy. Sąd jednak nie dał wiary zeznaniom uznając ich winnych przekroczenia uprawnień. Bogdan T. usłyszał wyrok 1,5 roku więzienia w zawieszeniu na 3 lata. Mężczyzna przez 3 lata nie może także zajmować stanowisk kierowniczych, musi też zapłacić 5 tys. zł grzywny. Natomiast drugi z prezesów, Władysław Ł. usłyszał wyrok roku więzienia w zawieszeniu na dwa lata i grzywnę 2 tys. zł. Nie może on też przez dwa lata zajmować stanowisk kierowniczych. Obrońcy obu byłych prezesów ARR zaskarżyli wyroki.

Łukasz Wiśniewski
lukasz.w@bialystokonline.pl

1004 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39