Sztafeta maratońska - Ekiden: Jednym słowem super impreza! [ZDJĘCIA]

2016.06.12 15:17
W niedzielę (12.06) w Białymstoku odbyła się druga edycja Maratonu Sztafet Electrum Ekiden organizowanego przez Fundację "Białystok Biega". W imprezie wzięło udział 180 drużyn, co jest rekordem frekwencji.
Sztafeta maratońska - Ekiden: Jednym słowem super impreza! [ZDJĘCIA]
Fot: Grzegorz Chuczun

Wrzało od rana

Od rana na stadionie lekkoatletycznym, który w tym roku obchodzi 90. rocznicę swojego istnienia, niesamowicie wrzało. Z minuty na minutę przybywało coraz więcej osób, a wszystko w bardzo ważnym celu! Otóż biegacze biorący udział w dzisiejszym wydarzeniu wspierają fundację "Pomóż Im". Po raz kolejny białostoczanie pokazują, że można na nich liczyć.

Białystok z roku na rok coraz intensywniej angażuje się w imprezy biegowe. To bardzo dobra wiadomość nie tylko ze względu na takie wydarzenia, oznacza to również, że mieszkańcy naszego miasta coraz poważniej podchodzą do zdrowego trybu życia.

Na murawie stadionu nie zabrakło atrakcji dla dzieci. Ponadto można było zrobić analizę składu ciała, wypić kawę czy też przekąsić coś z regionalnej karty.

Szybka i przyjemna trasa. Juniorzy przed Blogerami i 18. Pułkiem Rozpoznawczym

Każda sztafeta liczyła 6 zawodników, którzy na poszczególnych zmianach kolejno pokonywali następujące dystanse: 7,195 km, 10 km, 10 km, 5 km, 5 km, 5 km. Kończąc zmianę, każdy zawodnik przekazywał swojemu zmiennikowi pałeczkę z elektronicznym chipem, która umożliwiała pomiar czasu drużyny. Na pokonanie dystansu 42,195 km każda ekipa miała maksymalnie 5 godzin.

Większa część trasy poprowadzona została alejkami Parku Zwierzynieckiego. Ostatnie kilkaset metrów na każdej zmianie było bardzo widowiskowe, ponieważ biegacze pokonywali je na bieżni stadionu, a z trybun dochodził doping i gorąca wrzawa.

- W porównaniu do poprzedniego roku, obecna edycja podoba mi się jeszcze bardziej. Bieg na stadionie przy tak wspaniałej publiczności robi wrażenie, a trasa w parku była lekka i przyjemna - skomentował Rafał, jeden z biegaczy teamu Tent Grupa.

Pogoda również sprzyjała.

- Jeśli chodzi o mnie, to warunki były wręcz idealne. Poza tym atmosfera jak zwykle nie do opisania. Mnóstwo kibiców na trybunach, doping na trasie i wspaniali prowadzący - dodał Paweł z drużyny TOP Auto Football Players.

Najszybciej trasę dzisiejszych zawodów pokonała drużyna Juniorów. Na drugiej pozycji uplasował się zespół Niebieskich Blogerów, a na najniższym stopniu podium stanął 18. Pułk Rozpoznawczy.

Błażej Okuła
blazej.o@bialystokonline.pl

1595 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39