T-Mobile Ekstraklasa. Jagiellonia - Korona, czyli "żółto-czerwone" derby

2015.02.28 00:00
W niedzielę (1.03) na Stadionie Miejskim w Białymstoku w 22. kolejce T-Mobile Ekstraklasy dojdzie do pojedynku Jagiellonii z Koroną Kielce. Kto wygra żółto-czerwone derby?
T-Mobile Ekstraklasa. Jagiellonia - Korona, czyli "żółto-czerwone" derby
Fot: www.jagiellonia.net

Jagiellonia, po dwóch wyjazdowych zwycięstwach z drużynami z czołówki tabeli (Legia i Śląsk), spotka się teraz ze średniakiem naszej ligi - Koroną Kielce. Podopieczni Michała Probierza są jedynym zespołem w Ekstraklasie, który zdobył komplet punktów w dwóch meczach, co dało białostoczanom awans na drugą pozycję i tylko punkt straty do lidera rozgrywek - Legii Warszawa. Nie ma co się oszukiwać, ale w stolicy Podlasia każdy inny wynik niż wygrana Jagi będzie niespodzianką. Pamiętajmy jednak, że Korona do wygodnych rywali nie należy i wcale tak łatwo być nie musi.

Kielczanie muszą się mocno spinać, aby uniknąć degradacji. Drużyna dowodzona przez dobrze znanego w Białymstoku Ryszarda Tarasiewicza zaczęła rok 2015 bez rewelacji. Dwa remisowe spotkania plasują Koronę na 14. miejscu w lidze. Złocisto-krwiści mają zaledwie dwa oczka więcej niż piętnasty - Ruch Chorzów. Każde spotkanie dla Kielczan jest teraz meczem o życie i o przetrwanie w T-Mobile Ekstraklasie.

Konfrontacja Jagiellonii Białystok z Koroną Kielce odbędzie się w niedzielę (1.03) o godzinie 15.30 w Białymstoku. Arbitrem meczu będzie Szymon Marciniak z Płocka.

Błażej Okuła
blazej.o@bialystokonline.pl

1643 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39